Чому фондовий ринок настільки залежний від ситуації у світі та як можна цим скористатися – пояснює Олександр Грановський, інвестиційний експерт "Фрідом Фінанс Україна".
До теми: Як новини про прогрес у лікуванні COVID-19 впливають на акції, нафту та золото: огляд ринку
Успіх вакцини від COVID-19: реакція фондових ринків
Після того, як стало відомо про успішне тестування вакцини від коронавірусу компаній Pfizer і BioNTech, фондові майданчики світу "вибухнули" від стрімкого зростання основних індексів. Волатильність на американському ринку зашкалювала, акції компаній, які більше всіх, постраждали від карантину, подорожчали на 30-40%. Так почалася сесія торгів минулого понеділка, 9 листопада.
Однак у вівторок, 10 листопада, ситуація змінилися і ринок "охолов". Чому ж так сталося? Усе просто: по факту, нічого не змінилося. Локдауни залишилися, а в деяких країнах навіть посилилися. Наприклад, канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що припиняти карантин ніхто не планує, навіть після новин про високу ефективність вакцини.
Окрім того, Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) погоджуватиме вакцину від COVID-19 тільки в кінці листопада.
Успіх біотеху: Одна із вакцин від COVID-19 демонструє ефективність у 90%: акції розробників злетіли вгору
Не Pfizer єдиною: хто ще працює над вакциною
Услід за Pfizer, про свою вакцину заявили компанії Jonson & Jonson, Moderna, Snofi, Eli Lilly і ще низка менших підприємств. Після цього у ВООЗ заявили, що в їхніх планах – мати портфель з десяти вакцин.
Pfizer планує заробити на продажі вакцини 2,5 мільярда доларів. До речі, саме ця компанія вже отримала попередні замовлення від ЄС і уряду Ізраїля. Водночас, варто усвідомлювати всі недоліки препарату Pfizer. Так, одним із них є те, що вакцину слід зберігати при температурі -68 градусів за Цельсієм. Тому можуть виникнути проблеми з транспортуванням препарату.
У понеділок вже цього тижня, 16 листопада, компанія Moderna заявила, що її вакцина від коронавірусу ефективна на 94,5%.
Як можна заробити на фондовому ринку
Умовно, план можна розділити на кілька етапів:
- Етап 1. Схвалення FDA і наступні коментарі щодо підсумку рішення. Спостерігаємо за реакцією ринку.
- Етап 2. Запуск масового виробництва і початок доставки препарату.
- Етап 3. Завершення карантину й повернення до нормального життя.
Основними бенефіціарами стануть компанії, які найбільше постраждали від карантину: готельно-ресторанний бізнес, казино, авіаперевізники, оператори круїзних суден.
Падіння вартості акцій чекає на той бізнес, який навпаки виграв від пандемії – це Zoom, Peloton, Amazon та ін.
Нині багато публічних компаній звітують про результати своєї діяльності у третьому кварталі 2020 року. Щоб правильно спрогнозувати ситуацію щодо конкретної компанії, потрібно вміти "читати" її фінансові показники.
Цікаво: Уперше за 40 років Disney отримала річний збиток, проте аналітики радять купувати акції компанії
Навчиться виконувати технічний і фундаментальний аналіз даних емітента цінних паперів можна на спеціальному курсі від "Фрідом Фінанс Україна". Можливо, листопадовий набір на навчання стане останнім у 2020 році. Тому це хороший шанс отримати всі необхідні знання зараз, щоб бути готовим до моменту ймовірного схвалення FDA вакцини від COVID-19 і нових стрибків котирувань на фондових біржах.
Інвесторам теж варто уважно стежити за ситуацією на ринку, щоб не пропустити важливі новини. Для цього можна підписатися на Telegram-канал аналітиків Freedom Finance, моніторити новини на сайті компанії або поспілкуватися з власним інвестиційним експертом. Адже знати про останні зміни на ринку допоможе вам слідувати попередньо сформованому плану дій та грамотно управляти ризиками.