Минулого тижня, 12 листопада, Disney повідомила про чергові квартальні збитки розміром у 710 мільйонів доларів. Попри такі фінансові негаразди, акції компанії навпаки зросли. Як це можна пояснити і на що розраховувати інвесторам – виданню РБК пояснив аналітик інвестиційної компанії "Фрідом Фінанс" Михайло Денісламов. Інвестиції24 публікують основні тези експерта.

Цікаво: Феномен YouTube і TikTok: як своїми відео зацікавити мільйони глядачів – досвід відомих блогерів

Фінансові показники Disney

Отож, упродовж останнього року чистий збиток компанії досягнув 2,8 мільярдів доларів. Останній фінансовий рік став для Disney першим з 1980 року, коли підприємство демонструє рекордні показники збитків.

Так, рівно через рік після запуску стрімінгова платформа зібрала 73,7 мільйона платних підписок, що перевершило всі очікування аналітиків. Раніше експерти прогнозували, що число підписників Disney+ становитиме 65,5 мільйона осіб. Саме ж керівництво компанії розраховувало збільшити аудиторію до 60-90 мільйонів осіб тільки до 2024 року.

Попри збитки, у Disney піднялася квартальна виручка – цей показник зріс на 5% вище, ніж очікували аналітики раніше. У четвертому кварталі 2020 фінансового року вона знизилася на 23% – до 14,7 мільярда доларів.

За словами аналітика "Фрідом Фінанс" Михайла Денісламова, важливою новиною для власників акцій стала відміна виплати дивідендів за друге півріччя фінансового року. Експерт пояснив це рішення негативним впливом економічної кризи, викликаної коронавірусом, а також планами Disney розвивати стрімінговий сервіс, що потребує значно більше інвестицій. Водночас аналітик зазначив, що останнє рішення компанії "розумне й виправдане".

Актуально: План Трампа заблокувати TikTok у США може повністю зірватися: відомі нові деталі

Що буде з акціями Disney: прогнози

Експерти "Фрідом Фінанс" підвищили цільову ціну на акції Disney із 135 доларів до 150 доларів за одну штуку.

Ми впевнені, що ставка менеджменту на стрімінг-напрямок - це розумний крок в поточних умовах, який призведе до подальшого зростання вартості компанії завдяки довгостроковому збільшенню виручки і рентабельності,
– додав Михайло Денісламов.

На Уолл-стріт теж позитивно оцінюють перспективи Disney розвивати стрімінгові сервіси. Аналітики американського фондового ринку чекають збільшення котирувань цієї компанії до 146,3 долара за акцію, що приблизно на 6% більше, ніж поточна вартість її активів.