За даними Investing.com, ф’ючерси на американську нафту WTI впали в ціні на 3,9% до 39,93 долара за барель. Таким чином, сировина цієї марки вперше за місяць торгується нижче, ніж 40 доларів за барель.

Ф’ючерси на нафту Brent подешевшали на 3,2%, досягнувши 42,69 долара за барель. На початку цього тижня сировина цієї еталонної марки коштувала понад 46 доларів за барель, що стало найбільшою її ціною за останніх пів року.

Актуальний прогноз: Що буде з попитом і цінами на нафту у 2021 році: прогноз аналітиків IHS Markit

Бензин дешевшає: останні дані

Ф’ючерси на бензин RBOB теж досягли місячного мінімуму, опустившись на 3,4% до 1,169 долара за галон.

Саме ці запаси "знесли" маржу переробки нафти в усьому світу. При цьому маржа від нафтопереробних заводів, розташованих на узбережжі Мексиканської затоки, впала нижче ніж 3 долара за барель з приблизно 12 доларів на початку 2020 року, згідно з даними Platts.

Дані Pay with GasBuddy свідчать про те, що попит на бензин у США досягнув пікового значення під час другого тижня серпня. Відтоді цей показник почав опускатися і сьогодні теж продовжує падати.

Детально про ситуацію з бензином: Ціни на нафту нестабільні через падіння попиту на бензин у США: про що свідчать останні дані

Прогнози щодо попиту й цін на нафту

  • За прогнозом країн ОПЕК+, попит на нафту відновлюватиметься і в 2021 році, тобто цього року індустрія не зможе повернутися до рівня ще до початку пандемії коронавірусу.
  • Так, згідно з даними інформаційних агентств, міністр енергетики Росії Олександр Новак заявив, що наступного року нафта торгуватиметься в діапазоні від 50 до 55 доларів за барель із можливим стрибком до 60 доларів за барель. Він зазначив, що група країн ОПЕК+ "має всі інструменти, які потрібні для запобігання ще більшого обвалу ринку".