Згідно з даними Investing.com, ф'ючерси на нафту WTI подорожчали на 9 центів, або на 0,22%, досягнувши 41,60 долара за барель. Нафта Brent зросла в ціні на 2 центи (0,02%), досягнувши 44,45 долара за барель.

Ринок нафти напередодні: Ураган у США та відновлення економіки: як ціни на нафту реагують на останні події у світі

Що з попитом на бензин?

Попит на бензин у США на минулому тижні, що закінчився 28 серпня, опустився до 8,78 мільйона на добу, а ще тижнем раніше цей показник становив 9,16 мільйона барелів на добу.

Сезон техобслуговування НПЗ: чого слід очікувати

Аналітики попереджають, що технічне обслуговування нафтопереробних заводів (НПЗ) у США, що почнеться незабаром, стримуватиме зростання попиту на нафту.

Нафта WTI зазнала тиску після того, як американські нафтопереробні підприємства повідомили про тимчасове припинення роботи через технічне обслуговування, що, безсумніву, вплине на попит на сиру нафту,
– йдеться в повідомленні ANZ Research.

Через тимчасову зупинку внаслідок урагану "Лаура" завантаження НПЗ у США впало на 5,3 процентних пункти до 76,7% від загального обсягу виробничих потужностей.

Ці фактори передбачають сезонне зниження обсягів нафтопереробки й зростання запасів нафти у вересні,
– зазначив Стівен Іннес, ринковий стратег у AxiCorp.

Актуальні дані: Що буде з попитом і цінами на нафту у 2021 році: прогноз аналітиків IHS Markit

Прогнози аналітиків

Згідно з прогнозами австралійського Commonwealth Bank (CBA), ціна нафти Brent у четвертому кварталі 2020 року перебуватиме в межах 46 доларів, а до кінця 2021 року вона зросте до 55 доларів.

Сьогодні спостерігається все ще високий тиск на зростання попиту на нафту, щоб говорити про підвищення цін на сировину впродовж наступних 12 місяців,
– стверджує аналітик CBA Вівек Дхар.

Нагадаємо, країни ОПЕК+ домовилися про зниження обсягів видобутку з серпня по грудень цього року на 7,7 мільйона барелів на добу. Представники організації ухвалили таке рішення, щоб підтримати ціни сировини, оскільки криза внаслідок коронавірусу все ще негативно впливає на попит на нафту.