Згідно з даними Investing.com, ф’ючерси на нафту Brent з постачанням у листопаді подорожчали до 46,38 долара за барель. Така ціна сировини цієї марки стала найвищою, починаючи з березня цього року. Американська нафта WTI, навпаки, подешевшала на 28 центів, або на 0,7%, досягнувши 43,25 долара за барель.
До теми про ринок нафти: Що буде з попитом і цінами на нафту у 2021 році: прогноз аналітиків IHS Markit
Абу-Дабі максимально скорочує обсяги постачання нафти
Національна нафтова компанія Абу-Дабі (Abu Dhabi National Oil Company) повідомила своїм клієнтам про скорочення обсягів постачання нафти у жовтні на 30%. У вересні цей показник становить тільки 5%. Таке рішення організації ухвалене відповідно до наказу влади Об’єднаних Арабських Еміратів слідувати умовам угоди ОПЕК+.
Оскільки попит на нафту поступово відновлюється, це дасть змогу ринку компенсувати надлишок запасів сировини, що були зафіксовані на початку цього року,
– зазначив економіст сингапурського банку OCBC Хоуі Лі.
Чому світовий ринок нафти повільно відновлюється: основні фактори
Енергетичні компанії США продовжують працювати над відновленням повноцінної роботи морських платформ на узбережжі Мексиканської затоки та нафтопереробних заводів, які взагалі тимчасово закрили через ураган "Лаура".
Аналітики стверджують, що слабкий долар США та позитивні дані, що стосуються розвитку сфери послуг Китаю, підтримали ринок нафти. Адже, як відомо, нафтова індустрія з усіх сил намагається відновитися в умовах пандемії коронавірусу, а обсяги постачання сировини все ще перебувають на високому рівні.
Ймовірно, ринок нафти зростатиме дуже повільно, відновлюючись неспішно,
– говорить аналітик Азійсько-Тихоокеанського регіону OANDA Джеффрі Халлі.
Дані, опубліковані у п’ятницю, 28 серпня, продемонстрували те, що через побоювання щодо зростання обсягів постачання нафти й повільного відновлення світової економіки, хедж-фонди й різні компанії з управління капіталом послабили свої оптимістичні прогнози щодо американської нафти до найнижчого рівня за останні майже чотирі місяці.
Цікаво: Мільярдери світу невпинно багатіють попри кризу: як зросли їхні статки з початку 2020 року
Нарощування видобутку й нові родовища
- Окрім того, високі ціни на нафту й газ змушують виробників у США відновити буріння. За даними енергетичної компанії Baker Hughes Co., у серпні кількість нафтогазових установок для буріння у Сполучених Штатах зросло до 254 одиниць, тобто збільшилося на 3 комплекси в порівнянні з минулим місяцем.
- Saudi Aramco, найбільша за обсягами видобутку й запасами нафти компанія світу, виявила два нових родовища нафти й газу в північних регіонах Саудівської Аравії. Про це повідомив міністр енергетики королівства у неділю, 30 серпня.