Зокрема, дані Американського інституту нафти свідчать про те, що запаси нафти у сховищах Сполучених Штатів на минулому тижні, що закінчився 16 жовтня, зросли, про що повідомляє Investing.com. Цей фактор посилив побоювання щодо глобального надлишку пропозиції сировини, яка почала зростати з моменту відновлення видобутку в Лівії.

Актуально: Акції техногігантів не в пріоритеті: у Goldman Sachs роблять ставки на банки й автоіндустрію

Ціни на нафту за 21 жовтня

  • Ф’ючерси на нафту Brent з постачанням у грудні впали в ціні на 0,22 долара, або на 0,5%, досягнувши 42,94 долара США.
  • Грудневі ф’ючерси на нафту WTI подешевшали на 0,23 долара, або 0,7%, до 41,47 долара за барель.
  • На момент закінчення попередньої сесії торгів обидві еталонні марки нафти зросли в ціні. Хоча з початку торгів сировина подешевшала, на що вплинуло засідання комітету ОПЕК+ (JMMC).

Запаси нафти у США: останні дані

Запаси сирої нафти зросли на 584 тисячі барелів до 490,6 мільйона барелів упродовж минулого тижня. Аналітики очікували, що цей показник навпаки знизиться на 1 мільйон барелів.

Окрім того, у всьому світі кількість нових випадків коронавірусу перевищила 40 мільйонів, а у деяких країнах Європи знову введенні нові обмежувальні заходи.

Ріст запасів у США викликало побоювання щодо надлишкової пропозиції у той час, коли у всьому світі зростає число нових випадків коронавірусу, що, своєю чергою, може завадити відновленню попиту на нафту,
– зазначив Сатору Йошида, аналітик Rakuten Securities.

Новини бізнесу: Фінансовий успіх і світове визнання: яким був перший рік Freedom Holding на фондовому ринку США

Ситуація на ринку нафти

Якщо говорити про пропозицію, то країни ОПЕК+ планують скоротити обсяги видобутку в січні 2021 року з нинішніх 7,7 мільйона барелів на добу до приблизно 5,7 мільйона барелів на добу.

Міністр енергетики Росії заявив у вівторок, 20 жовтня, що поки надто рано обговорювати майбутні скорочення видобутку нафти у світі. Про це доцільно говорити, за словами чиновника, на початку наступного року. Однак за тиждень до цього міністр стверджував протилежне, зазначивши, що скорочення нафтовидобутку повинне продовжуватися.

Також ринки чекають на ухвалення Сполученими Штатами нового пакету стимулів для боротьби з наслідками пандемії. Зокрема, у вівторок, 20 жовтня, президент США Дональд Трамп заявив, що готовий ухвалити законопроєкт про виділення фінансових коштів для підтримання економіки, попри спротив його ж власної Республіканської партії.