Як Freedom Holding Corp. провела свій перший рік на фондовому ринку США і якими здобутками готова поділитися – читайте на Інвестиції24.

Інвестиційні можливості: Пенсія в Україні: чому не слід розраховувати на державу і як забезпечити собі безбідну старість

Як все починалося

1 жовтня 2019 року акції Freedom Holding Corp. пройшли лістинг на американській біржі NASDAQ. А ось торги почалися 15 жовтня.

Здобутки компанії за рік у числах

 • Акції холдингу принесли інвесторам 78% доходу.
 • Ринкова капіталізація Freedom Holding Corp. перевищила 1,5 мільярда доларів.
 • Компанія збільшила річний виторг до 122 мільйонів доларів, а чистий прибуток – до 22 мільйонів доларів.
 • Кількість рахунків у дочірніх компаніях холдингу перевищила 152 тисячі. Цікаво, що рекордний потік клієнтів зафіксовано саме в період пандемії коронавірусу.
 • Холдинг запропонував інвесторам 46 нових IPO, середня дохідність яких майже максимальна – 98%.

Дізнайтеся більше про IPO: Популярність IPO зростає: що це за фінансовий інструмент і чим він може зацікавити

Результати діяльності Freedom Holding в Україні

"Фрідом Фінанс Україна" – перший і поки єдиний учасник фондового ринку України, який відновив доступ клієнтів до біржових торгів через Інтернет.

У січні 2020 року авторитетне рейтингове видання "ТОП-100" визначило кращих учасників фінансового ринку України. ТОВ "Фрідом Фінанс Україна", дочірнє підприємство Freedom Holding Corp. визнано переможцем у номінації "Прорив року". Незалежні експерти на найвищому рівні оцінили внесок компанії в розвиток вітчизняного фінансового ринку, популяризацію інвестування з-поміж населення, креативність команди і сміливі інновації.

У першому кварталі 2020 року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) погодила придбання Freedom Holding Corp. 20% акцій Української біржі.

Також цікаво: Freedom Holding прозвітувала про свою діяльність: що відомо про фінансові здобутки інвестгіганта

Міжнародне визнання Freedom Holding

 • Freedom Finance Europe вступила в Європейську асоціацію з фінансових ринків AFME.
 • Уклали договір про придбання банку Казахстану Kassa Nova для розвитку сучасного інвестиційно-банківського сервісу.
 • Створили в Казахстані компанію Freedom Finance Global і отримали ліцензію МФЦА.
 • Запустили інтернет-магазин акцій Freedom24.kz.
 • Отримали підтвердження рейтингів від S&P Global.
 • Отримали бронзову нагороду за лідерство на ринку капіталу від Федерації євро-азійських бірж як член Фондової біржі Казахстану.
 • Стали найкращою інвестиційною компанією Росії за версією Spear's Wealth Management Awards.
 • Відкрили флагманський офіс Банку "Фрідом Фінанс" у Москві.
 • Страхова компанія Freedom Finance Life єдина запропонувала громадянам страхування від коронавірусу.

Компанія "Фрідом Фінанс": що про неї відомо?

Інвестиційний холдинг, що допомагає людям зберігати і примножувати гроші, купуючи акції найбільших підприємств, в основному американських. В Україні фірма також займається й питаннями інвестицій у державні облігації від Міністерства фінансів (так звані ОВДП).

"Фрідом Фінанс" має ліцензії на надання послуг від національних регуляторів усіх країн, де вона працює, а це: Україна, Казахстан, Росія, Киргизстан, Узбекистан, Німеччина, Кіпр, США.

З-поміж послуг компанії: брокерське обслуговування, довірче управління, навчання і аналітика, послуги маркет-мейкера, андеррайтинг цінних паперів. Компанія надає інвестиційні консультації. Спеціалісти фірми розповідають про всі можливості на фондовому ринку, тобто у акції яких компаній вигідно вкладати гроші.