Початкова вартість цінних паперів Palantir становила 7,5 долара за одну штуку. Однак відразу в перші хвилини активи компанії підскочили в ціні. А впродовж дня вони подорожчали на 51,66%, досягнувши 10,99 долара. Інвестиції24 зібрали всі деталі виходу Palantir на фондовий ринок.

Актуально: Вибори в США і ринок акцій: активи яких компаній слід розглядати на довгострокову перспективу

Як Palantir торгує акціями в рамках прямого лістингу

Оскільки підприємство не використовувало процедуру IPO для розміщення своїх активів на біржі, то нові цінні папери вона не випускала. Зокрема, 257 мільйонів акцій продаватимуть на фондовому майданчику нинішні акціонери технофірми. У результаті Palantir може залучити понад 1,9 мільярда доларів.

За словами інвестиційного аналітика "Фрідом Фінанс Україна" Степана Джуса, таргет ціни акцій Palantir – від 30 доларів, а нижня межа – 5-7 доларів за акцію.

Торги будуть цікавими, і в залежності від настроїв, кон’юнктури та відсутності форс-мажорних ситуацій акція може дати достатньо велику дохідність інвесторам та максимальні прибутки венчурним інвесторам та головним акціонерам,
– додав експерт.

Що відомо про діяльність Palantir

Компанія Palantir Technologies створює програмне забезпечення, яке аналізує й захищає інформацію. Розробки підприємства допомагають запобігти шахрайству й навіть тероризму. Є інформація, що софт Palantir знешкодив Осама бен Ладена.

Компанія створена ще в 2003 році так званою "мафією PayPal" – засновник системи електронних платежів PayPal Пітер Тіль і його колишні колеги Алекс Карп, Стівен Коен, Джо Лонсдейл і Натан Геттінгс.


Пітер Тіль, один із засновників Palantir / Фото Flickr

Заснування Palantir збігається з часом, коли Вашингтон оголосив війну з тероризмом. Тому компанія стала головним постачальником IT-послуг для військових, спецслужб, розвідки. Вони, своєю чергою, використовують ПЗ Palantir для фільтрування телефонних записів, фото, інформації про автомобілі й фінансові трансакції.

Інвестиційні можливості: Фінтех-дочка Alibaba і розробник "шпигунського" ПЗ: 9 найцікавіших IPO до кінця 2020 року

Фінансові показники Palantir

  • Найцікавіше тут те, що компанія ніколи не отримувала прибутки. У 2019 році сума її чистого збитку становила 579,6 мільйона доларів.
  • Під час пандемії коронавірусу Palantir вдалося поліпшити власні фінансові показники. Зокрема, компанія збільшила обсяги продажів своїх послуг Міністерству охорони здоров‎'я та американським соціальним службам. У результаті за підсумками перших шести місяців 2020 року виручка технопідприємства становила 481,2 мільйона доларів, що на 49% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року. При цьому сума збитку скалала 164,7 мільйона доларів.