Аналітична компанія Statista представила графік динаміки ціни акцій Tesla за останні 10 років. Виявилося, що упродовж цього тривалого часу, цінні папери виробника електромобілів зросли на 5837%.

Успіх Tesla на фондовому ринку: Tesla у S&P 500: як провідні інвестхауси підняли цільову ціну акцій компанії

Динаміка ціни акцій Tesla: про що свідчать дані Statista

Отож, на графіку Statista показано зростання ціни акцій автовиробника за останні 10 років.


Динаміка ціни акцій Tesla за останнє десятиріччя / Графік Statista

  • Можна помітити, як з 2013 року по 2016 рік вартість цінних паперів компанії Ілона Маска зупинилася на одному рівні.
  • З 2017 року ціна почала рости.
  • А у 2020 році акції Tesla рекордно подорожчали. Зокрема, за останній рік їхня ціна піднялася на 1000%. У результаті ринкова капіталізація компанії досягла 442 мільярдів доларів ще до 1 вересня.

Як Tesla стала найдорожчим автовиробником світу

За інформацією аналітичного бюро, ринкова капіталізація Tesla сьогодні вища, ніж у таких гігантів автомобільної індустрії, як Toyota, Volkswagen, Daimler, Ferrari, BMW, Honda і General Motors.

Отож, як показано на графіку, станом на 1 вересня 2020 року ринкова вартість Tesla становила 442,7 мільярда доларів. Капіталізація Toyota становила 185,4 мільярда доларів.


Капіталізація Tesla та інших світових автовиробників / Інфографіка Statista

Привілеї для інвесторів

  • Tesla планує залучити ще 5 мільярдів доларів від інвесторів шляхом розміщення додаткового випуску акцій на біржі. За інформацією компанії, такі цінні папери з’являтимуться на торговельному майданчику "періодично" і торгуватимуться за "ринковою ціною".
  • Нагадаємо, що в серпні Tesla провела спліт акцій, щоб зробити власні цінні папери більш доступними для інвесторів. Тому ціна активів виробника електромобілів опустилася з 2200 доларів до трохи більше ніж 400 доларів.