Йдеться про продаж додаткових акцій на загальну суму у 5 мільярдів доларів, повідомляється в документах виробника електромобілів, надісланих у Комісію з цінних паперів і бірж США. За інформацією компанії Ілона Маска, додаткові акції розміщатимуть на біржі не постійно, а "періодично" і за "ринковими" цінами.

До теми: Tesla у S&P 500: як провідні інвестхауси підняли цільову ціну акцій компанії

Як коментують нове рішення експерти

Аналітик Wedbush Ден Айвс назвав залучення капіталу шляхом додаткового розміщення акцій на біржі "розумним кроком" з боку Ілона Маска й компанії загалом. Експерт зазначив, що сьогодні інвестори все більше цікавляться цінними паперами виробників електромобілів, тому стратегія Tesla правильна.

Успішний рік для Tesla

У 2020 році акції Tesla продемонстрували одну з найкращих динамік зростання ціни з-поміж інших публічних компаній світу. Зокрема, з січня котирування піднялися на понад 400%. У результаті компанія Ілона Маска стала найдорожчим автовиробником світу, випередивши таких гігантів індустрії, як Toyota Motor і Volkswagen.

Спліт акцій Tesla: що про це відомо

У серпні Tesla провела дроблення акцій, щоб зробити їх доступнішими для інвесторів. Після спліту вартість цінних паперів компанії впала з 2200 доларів до 400 доларів.


Динаміка ціни акцій Tesla за серпень 2020 року

Розділення акцій американського виробника електрокарів привернуло ще більше уваги інвесторів до підприємства та його активів.

Згідно з даними Refinitiv, сьогодні у вільному обігу перебувають 739,77 мільйона акцій компанії Ілона Маска. У процентному відношенні така кількість становить 79,3% від загальної кількості цінних паперів автогіганта.

Цікаво: Щасливчики тижня: як розбагатіли Безос, Маск і Цукерберг

Фінансові показники Tesla: останні дані

  • У другому кварталі 2020 року виручка компанії опустилася на 4% – із 5,37 мільярда доларів до 5,17 мільярда доларів. Водночас, прибуток виробника електрокарів сягнув 104 мільйонів доларів.
  • У порівнянні з аналогічним періодом 2019 року Tesla зафіксувала 408 мільйонів доларів збитку, проте вже з третього кварталу минулого року і до сьогодні доходи компанії почали зростати: +143 мільйонів доларів, +105 мільйонів доларів і +16 мільйонів доларів. Отже, підприємству Ілона Маска вперше за всю історію своєї діяльності вдалося завершити чотири квартали підряд "в плюсі". Такі успішні фінансові результати Tesla є одними з критеріїв для включення компанії до американського індексу S&P 500.