На цьому тижні власний капітал засновника Amazon Джефа Безоса перевищив показник в 200 млрд доларів, протягом року його статки збільшилися на 84,9 млрд доларів, оцінив Bloomberg.

Читайте! Мільярдери світу невпинно багатіють попри кризу

Статки засновника Tesla Ілона Маска перевалили за 100 млрд дол., збільшившись з початку року на 76,1 млрд дол. У результаті Маск став четвертим в списку володарів 12-значних статків, поряд із засновником Facebook Марком Цукербергом та засновником Microsoft Біллом Гейтсом. В сумі багатство цієї четвірки перевищує 540 млрд дол.

До аналогічних висновків в своїх щотижневих оцінках прийшов і американський Forbes. За оцінкою видання, статки Цукерберга за тиждень збільшилася на 10 млрд дол. Акції Facebook додали в ціні 4% за тиждень. Зростання статків Маска за тиждень видання оцінило в 6,1 млрд дол. Ця оцінка ще не відображає реакцію інвесторів на презентацію біотехнологічного стартапу Маска Neuralink, в ході якої він продемонстрував чіпи, вживлені в мозок свиней.

Індекс S&P 500 виріс за тиждень на 3%. Схоже, що в цьому місяці показники індексу будуть кращими з кінця 1980-х, відзначає американський Forbes. При цьому акції технологічних компаній швидше всіх перебудувалися під нові умови ринку в період пандемії, пише The Wall Street Journal.

Немає сумнівів в тому, що пандемія посилить нерівність в доходах і багатстві як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі, заявив професор економіки Майлз Корак, що вивчає нерівність доходів в Центрі аспірантури університету Нью-Йорка.