Які зміни чекають на фондові ринки найближчого тижня – розбиралися "Известия". Інвестиції24 передають ключову інформацію.

Актуально: Локдаун 2.0: наскільки все серйозно в Україні й до чого готуватися населенню та бізнесу

Ринки акцій сьогодні

Пандемія коронавірусу поки є чи не єдиними найсерйознішим викликом для світових фондових ринків. Зокрема, на минулому тижні, що закінчився 30 жовтня, американські біржові показники суттєво просіли на момент закриття сесії торгів:

  • промисловий індекс Доу-Джонса втратив 3,45%;
  • індекс широкого ринку S&P500 опустився на 3,53%;
  • NASDAQ знизився на 3,73%.

Аналогічна ситуація на європейському фондовому ринку:

  • британський фондовий індекс FTSE знизився на 2,55%;
  • французький CAC зменшився на 3,37%;
  • німецький індекс DAX втратив 4,17%.

Коронавірус і новий локдаун

Волатильність на фондових ринках зберігатиметься, передусім, через новий удар пандемії. Так, влада Німеччини знову ввела жорсткі обмежувальні заходи, які почнуть діяти з 4 листопада і до кінця наступного місяці.

Локдаун у Німеччині: які правила діятимуть?

Згідно з новими правилами, у європейській країні кафе, бари, паби працюватимуть лише для їжі на виніс, кінотеатри, театри, спортзали, басейни будуть взагалі зачинені. Косметичні студії, масажні салони, тату-студії не працюватимуть упродовж листопада.

Магазини з продуктами харчування, аптеки, як і перукарні залишатимуться відкритими. Працюватимуть також дитячі садочки та школи.

Нові обмежувальні заходи не призведуть до обвалу фондових ринків, як це було в березні, коли пандемія тільки набирала обертів.

До теми: Яке майбутнє чекає фондовий ринок США після виборів: що буде з акціями – прогноз JPMorgan

Вибори в США 2020 року

Окрім того, найголовнішою подією цього тижня стануть президентські вибори в Сполучених Штатах. На думку ринкових експертів, розрив у рейтингах двох кандидатів – Джо Байдена й Дональда Трампа – помітно звузився, що свідчить про посилення невизначеності щодо результатів виборів. Якщо кандидати почнуть оскаржувати результати виборів, а ситуація перейде в затяжну тяганину, це, ймовірно, негативно позначиться на настроях інвесторів.