За даними Investing.com, нафта Brent подешевшала на 33 центи, або на 0,8%, досягнувши 42,82 долара за барель. Американська нафта WTI знизилася в ціні на 38 центів (0,9%) до 40,73 долара за барель.

Новий прогноз: Нафта різко подорожчає у 2021 році: аналітики Citigroup спрогнозували, як зростуть ціни

Що відомо про видобуток у Лівії

Працівники лівійського родовища Шарара відновили роботу, про що повідомили два інженери, які там працюють. Це сталося після того, як Національна нафтова корпорація оголосила про часткове скасування форс-мажорних обставин. Однак нині незрозуміло, коли нафтовидобуток у Лівії повноцінно запрацює.

Ринок не може дозволити собі більше нафти,
– заявили аналітики ANZ у повідомленні до клієнтів, зазначивши, що обмеження, введені в багатьох країнах у зв‎'язку з коронавірусом, значно підірвали зростання попиту на сировину.

Коронавірус усе ще загроза для ринку

Згідно з даними Університету Джонса Гопкінса, понад 31 мільйони осіб у світі заразилося коронавірусом, а померло – 960736 осіб. Пандемія паралізувала туристичну й ділову активність.

Складно уявити у зростання попиту на сиру нафту. оскільки кількість хворих на COVID-19 знову зростає у Франції, Іспанії, Великій Британії. Окрім того, США, схоже, готову, як мінімум, до ще однієї хвилі і восени, і взимку. Навіть якщо енергетичні ринки не побачать відновлення нафтовидобутку в Лівії чи сезон ураганів послабиться, ціни на нафту не зможуть не зазнати впливу прогнозів щодо низького попиту на сировину,
– стверджує старший аналітик в OANDA Едвард Моя.

Актуально: Moderna досягла ще більшого прогресу у створенні вакцини від COVID-19: як відреагували акції

Урагани в США: вплив на нафтову індустрію

Тим часом компанія Royal Dutch Shell Plc призупинила видобуток нафти і почала евакуацію працівників з платформи, розташованої у Мексиканській затоці. Про це стало відомо в суботу, 19 вересня.

Видобуток нафти й газу на деяких родовищах у США на цих вихідних відновився після того, як всю роботу зупинив ураган "Саллі". Близько 17% нафтовидобутку на шельфі Мексиканської затоки в США и майже 13% видобутку газу було повністю зупинено через хвилі та вітер, спричинений "Саллі".