Зокрема, число хворих на COVID-19 у США зросло в 22 із 50 американських штатів упродовж святкових вихідних, пише Investing.com із покликанням на інші ЗМІ. Водночас, зростання випадків коронавірусу фіксується в Індії та Великій Британії.

Актуально: Що буде з попитом і цінами на нафту у 2021 році: прогноз аналітиків IHS Markit

Ціни на нафту: останні зміни

  • Ф‎'ючерси на нафту американської марки WTI досягнули вартості у 37,36 доларів за барель.
  • Ф‎'ючерси на нафту Brent впали до 40,21 долара за барель. У понеділок, 7 вересня, вартість сировини цієї марки опустилася на 1,5%.

Останні зміни на ринку нафти: що про них відомо

Brent різко подешевшала після того, як національна нафтова компанія Саудівської Аравії Saudi Aramco, яка є найбільшим світовим експортером нафти, повідомила про зниження ціни сировини Arab Light з жовтня цього року. Таке рішення світового нафтовиробника свідчить про те, що зростання попиту на ресурс може ще більше сповільнитися.

Поєднання з виходом з річного пікового сезону водіння в США, що є сезонним фактором, перемкнуло увагу ринку на те, чи на достатньому рівні відновлюється попит – і, очевидно, що в цьому є деякі сумніви, як показало рішення Saudi Aramco щодо цін,
– зазначив Лахлан Шоу, керівник відділу досліджень ринку сировинних товарів у Національному банку Австралії (National Australia Bank).

Окрім того, експерт додав, що на ринки також чинить тиск сезон технічного обслуговування американських нафтопереробних заводів (НПЗ), який незабаром розпочнеться у США. У результаті попит на нафту може знизитися на 1,5-2 мільйона барелів на добу.

Наскільки подешевшала нафта

Нафта еталонних марок WTI і Brent вийшли з серпневих цінових діапазонів, коли вони торгувалися вище 40 і 45 доларів за барель відповідно. Зокрема, Brent різко подешевшала з 45 доларів до сьогоднішнього показника, який не перевищує навіть 42 доларів.