Згідно з даними Investing.com, грудневі ф'ючерси на нафту марки Brent знизилися в ціні в ході торгів у четвер на 3,11% до 37,84 долара за барель. Раніше вартість сировини цієї марки опускалася нижче позначки у 38 доларів за барель ще 15 червня.

Актуально: Яке майбутнє чекає фондовий ринок США після виборів: що буде з акціями – прогноз JPMorgan

Грудневі ф'ючерси на американську нафту WTI теж різко подешевшали, знизившись на 3,53%, досягнувши 36,07 долара за барель.


Динаміка цін на нафту еталонних марок / Графік The Wall Street Journal

Ситуація на ринку нафти: чому ціни падають

Ціни на нафту знижуються вже другий день поспіль. Головні причини – ризики введення повторного карантину через коронавірус і політична невизначеність напередодні виборів у США 3 листопада.

Окрім того, значними проблемами для ринку нафти є і збільшення запасів сировини в Сполучених Штатах, які виявилися більшими, ніж раніше прогнозували аналітики. Цей показник свідчить про уповільнення темпів відновлення попиту на сировину.

Також суттєвим викликом для галузі є і відновлення нафтовидобутку в Лівії до 500 тисяч барелів на добу після доволі тривалої зупинки виробництва.

До теми: Ціни на нафту падають на тлі загострення ситуації з коронавірусом: про що свідчать останні дані

Що прогнозують експерти

Аналітики американського банку Citigroup доволі позитивно налаштовані щодо відновлення ринку нафти 2021 року. Згідно з базовим сценарієм фінустанови, ціна ресурсу зростатиме завдяки відновленню балансу попиту й пропозиції та зменшення запасів сировини.