Ціни на нафту за 26 жовтня

За даними Investing.com, нафта марки Brent подешевшала на 1,3%, або 0,53 долара, досягнувши 41,24 долара за барель. Американська нафта WTI опустилася в ціні теж на 1,3% до 39,32 долара, знизившись на більше, ніж на долар після відкриття торгів.

Актуально: Сезон корпоративної звітності та вибори в США: що пропонує ринок акцій інвесторам

На минулому тижні, що закінчився 23 жовтня, нафта Brent подешевшала на 2,7%, а сировина марки WTI – на 2,5%.

Коронавірус у світі: актуальні дані

  • Сполучені Штати повідомили про найбільшу кількість нових випадків коронавірусу впродовж вихідних.
  • У Франції, своєю чергою, у неділю, 25 жовтня, число хворих досягло рекордного рівня – понад 50 тисяч осіб, що свідчить про загострення ситуації з пандемією.

Ринок нафти 2020: останні зміни

Якщо говорити про пропозицію нафти, то у п’ятницю, 23 жовтня, Національна нафтова корпорація Лівії оголосила про припинення форс-мажору на експорт сировини з країни. За словами представників організації, видобуток нафти у Лівії зросте до 1 мільйона барелів на добу впродовж наступних чотирьох тижнів, що значно швидше, ніж раніше прогнозували аналітики.

Країни ОПЕК+, з-поміж яких є й Росія, планують збільшити нафтовидобуток на 2 мільйона барелів на добу з січня 2021 року.

Нагадаємо, цього року організація погодила угоду про зниження обсягів нафтовидобутку на рекордні 9,7 мільйона барелів на добу. Ця умова діяла до серпня. Станом на сьогодні угода ОПЕК+ передбачає скорочення нафтовидобутку на 7,7 мільйона барелів на добу.

Збільшення випадків COVID-19 у Європі та Північній Америці зупинило відновлення попиту. У випадку погіршення ринкових умов в ОПЕК+ не буде іншого шляху, як відтермінувати нарощення обсягів нафтовидобутку на місяць чи на два, про що стане відомо на засіданні організації 1 грудня,
– йдеться в повідомленні ANZ Research.

Важливо: Як авіаринок відновлюється від коронакризи і на що розраховувати інвесторам: зміни та прогнози

Президент Росії Володимир Путін заявив минулого тижня, що РФ може погодитися на відтермінування нарощення нафтовидобутку в разі необхідності.

Нафтові компанії США збільшили кількість бурових установок на п’ять одиниць до 287 штук упродовж минулого тижня. Така кількість цієї техніки є максимальною в цьому році. Попередній рекорд числа бурових установок у США, які є індикаторами обсягів постачання сировини, був встановлений у травні цьогоріч.