Ринки з оптимізмом сприймають ознаки відновлення світової економіки, тому ціна нафти піднімається, повідомляє Investing.com.

Як змінилися ціни на нафту 26 червня

  • Ф’ючерси на нафту WTI піднялися на 1,1% (0,42 долара), досягнувши 39,14 долара за барель. Загалом упродовж тижня американська сировина дещо знизилася в ціні.
  • Ф’ючерси на нафту Brent аналогічно WTI подорожчали на 1,1% (0,47 долара) – до 41,52 долара за барель. Упродовж тижня сировина цієї марки теж впала в ціні.

У цілому товарні ринки оптимістично сприймають глобальне відновлення від пандемії коронавірусу, попри зростання кількості нових випадків у США, повідомляє Майкл Маккарті головний стратег у CMC Markets.

Здається, ринок ігнорує показники попиту та пропозиції і керується, в основному, емоціями,
– зазначив Маккарті.

Цікаво: Як Саудівська Аравія намагається уникнути залежності від нафтової сфери: нова ініціатива

Рівень трафіку у світі росте: попит на бензин відновлюється

За словами аналітиків, дані, отримані з супутників, демонструють сильне зростання трафіку в Китаї, Європі та США. Цей фактор, своєю чергою, вказує на підвищення попиту на пальне.

Коронавірус усе ще загроза для ринку нафти

Однак існують побоювання, що стрімке зростання кількості хворих на COVID-19 у південних штатах США може зупинити тенденцію відновлення попиту на нафту. Тут варто врахувати те, що деякі зі штатів, як Флорида й Техас, є одними із найбільших споживачів бензину.

Ризик нової хвилі коронавірусу може зашкодити тенденції відновлення попиту на нафту,
– стверджують експерти ANZ Research.

Актуально: Що чекає долар США у випадку другої хвилі коронавірусу: прогноз стратега Deutsche Bank

Американські нафтовиробники хочуть видобувати більше нафти

Окрім того, деякі виробники нафти у США планують збільшити обсяги видобутку сировини до кінця липня. Про це свідчить опитування Федерального резервного банку Далласа, учасниками якого були провідні американські нафтовиробники.

  • Майже третина респондентів зазначила, що збільшить обсяги видобутку нафти, якщо ціна американської сировини марки WTI буде в межах 36-41 долара за барель.
  • Ще 27% учасників опитування заявили, що наростять видобуток, якщо вартість WTI становитиме від 41 долара до 45 доларів за барель.