За даними Ліга.Бізнес, нафта Brent подорожчала на 0,4% – до 43,07 долара за барель. Американська нафта марки WTI зросла в ціні до 40,45 долара за барель.

Що відомо про ситуацію напередодні: Ціни на нафту впали перед засіданням ОПЕК: інвестори чекають кардинальних змін на ринку

Що відомо про запаси нафти у США

Згідно з даними Американського інституту нафти запаси сировини у США впродовж минулого тижня, що завершився 10 липня, знизилися на 8,3 мільйона барелів. Цей показник перевершив очікування аналітиків, які раніше прогнозували, що запаси нафти у США скоротяться на 2,1 мільйона барелів упродовж тижня.

Управління енергетичної інформації Міністерства енергетики США оприлюднить свої відомості щодо запасів нафти у США сьогодні, 15 липня, 0 17:30 за київським часом.

Цікаво: Чи готова Tesla увійти до S&P 500 і що це означатиме для ринку: пояснення й прогнози

Чергове засідання ОПЕК+: що вирішуватимуть країни-лідерки нафтової галузі

Окрім того, ринок чекає сьогоднішнього засідання групи ОПЕК+. Організація повинна вирішити, чи варто знижувати обсяги видобутку з нинішніх рекордних 9,7 мільйона барелів на добу до 7,7 мільйона барелів на добу.

За прогнозом Кіма Квангре, аналітика з ринків сировинних товарів Samsung Securities, ціни на нафту залишатимуться на рівні 40 доларів за барель. Водночас, інвестори уважно слідкуватимуть за нарадою групи ОПЕК+, 15 липня.

Короткий огляд ситуації на ринку

  • У травні цього року нафта подорожчала на понад 80% завдяки зниженню обсягів видобутку на 9,7 мільйона барелів на добу згідно з угодою ОПЕК+, ухваленою у квітні. Відповідно, попит на сировину почав зростати.
  • У червні ціни нафти вперше за три місяці перевищила 40 доларів за барель.
  • 6 червня країни ОПЕК+ погодилися продовжити дію угоди про скорочення нафтовидобутку на 9,7 мільйона барелів ще на один місяць – липень. У результаті Саудівська Аравія й Об’єднані Арабські Емірати збільшили ціни на експортне постачання нафти в липні.
  • Згідно з опитуванням The Wall Street Journal, ціни на нафту можуть досягнути 100 доларів за барель до кінця 2020 року.