Відомо, що компанія з виробництва електрокарів Tesla домовилася з брокерськими компаніями про продаж своїх акцій на суму 5 мільярдів доларів. Про це пише видання Bloomberg з посиланням на документи, подані до Комісії з цінних паперів і бірж США.

До теми Перший серед підприємців і другий серед мільярдерів: Ілон Маск став бізнесменом року

Цікаво, що акції будуть продаватися за ринковою ціною.

Чому Tesla продає свої акції

Зазначимо, що це вже третій подібний продаж акцій Tesla у 2020 році. Так, у вересні Tesla запропонувала ринку акції теж 5 мільярдів гривень, хоча в лютому вони продавалися за 2 мільярди.

Раніше продані акції дозволили Tesla вкластися в розвиток виробництва. Адже нині Tesla будує два заводи – в Техасі і в Берліні.

Експерти пояснюють, що нові продажі акцій зумовлені стрімким зростанням, яке вони переживають за останні 12 місяців.

Додамо, що з початку 2020 року ціни на акції Tesla злетіли на 670%, тож наразі цінні папери компанії торгуються в районі 641 долар. Частково така динаміка викликана включенням акцій Tesla в індекс широкого ринку S&P 500.

Читайте також Контролюйте витрати: Ілон Маск попередив працівників Tesla, щоб ті не допустили падіння акцій

Окрім того, у серпні компанія знизила ціни на акції, щоб зробити їх доступнішими для широкого кола інвесторів. Якщо вони в середньому коштували близько 2200 доларів, то після зменшення цін стали коштувати близько 400 доларів.

За даними Refinitiv, у вільному обігу знаходяться понад 750 мільйонів акцій Tesla (це 79,98% від їх загальної кількості).