Уже третій рік поспіль планка відсікання від потрапляння до рейтингу складає 2,1 мільярда доларів, повідомляє Forbes.

Ще один рейтинг: Не Київ і не Львів: Forbes визначив найкраще українське місто для бізнесу

Лідери рейтингу Forbes

Упродовж третього року поспіль перше місце в рейтингу займає генеральний директор Amazon Джефф Безос, який водночас є і найбагатшою людиною світу (теж за версією Forbes).


Лідер рейтингу Forbes, гендиректор Amazon Джефф Безос / Фото Flickr

На другому місці в рейтингу Forbes знаходиться співзасновник Microsoft Білл Гейтс. Розмір його статків під час складання списку оцінено в 111 мільярдів доларів.

До першої п'ятірки також увійшли:

Третє місце – гендиректор Facebook Марк Цукерберг – 85 мільярдів доларів.

Четверте місце – інвестор і голова компанії Berkshire Hathaway Воррен Баффет – 73,5 мільярда доларів.

П'яте місце – гендиректор Oracle Ларрі Еллісон – 72 мільярдів доларів.

З-поміж відомих американців у першу десятку рейтингу увійшли: гендиректор Tesla Ілон Маск (68 млрд доларів), а також засновники Google – Ларрі Пейдж (67,5 млрд доларів) і Сергій Брін (65,7 млрд доларів).

Історія успіху: Як Уоррен Баффет став мільярдером: від купівлі першої акції до мільярдних інвестицій

Найбагатші жінки у США

У ТОП-15 найбагатших американок потрапила колишня дружина Джеффа Безоса Маккензі Скотт. Після розлучення з Безосом вона отримала чверть частки чоловіка у компанії Amazon. Тепер її статки оцінюються у 57 мільярдів доларів.

Ще з-поміж відомих американок до рейтингу увійшла телеведуча Опра Вінфрі. Вона зайняла 327 місце, а загальний обсяг її капіталу становить 2,6 мільярда доларів.


Телеведуча Опра Вінфрі у рейтингу Forbes / Фото Flickr

Основні зміни в рейтингу Forbes

  • У списку з'явилося 18 нових осіб, а ще 9 заможних американців до нього повернулися.
  • Двоє з торішнього рейтингу померли.
  • Покинули рейтинг 2020 року 25 осіб, тому що їхні статки опустилися нижче, ніж 2,1 мільярда доларів. У 10 з цих людей капітал зменшився саме через пандемію коронавірусу.
  • З-поміж новачків рейтингу – Ерік Юань, засновник сервісу для відеозв'язку Zoom, який став особливо популярним під час пандемії. Юань зайняв 43 місце, а його статки оцінено в 11 мільярдів доларів.
  • На 249 місці опинився засновник стартапу з виробництва електровантажівок Nicola Тревор Мілтон з капіталом у 3,3 мільярда доларів.

Як складають рейтинг?

Автори рейтингу Forbes поспілкувалися з самими учасниками списку та їхніми знайомими і родичами. Окрім того, потрібно було вивчити низку різних документів: звіти для Комісії з цінних паперів і бірж США, судові документи, заповіти, інформацію у ЗМІ.

Також було враховано всі види активів: частки в публічних і приватних компаніях, нерухомість, яхти, літаки, ферми і виноградники, ювелірні прикраси, колекції автомобілів і багато іншого.