За даними Investing.com, ф’ючерси на нафту Brent зросли в ціні на 0,23%, досягнувши 43,44 долара за барель. Напередодні, 8 жовтня, сировина цієї марки подорожчала на понад 3%.

Успіх бізнесу: Chevron випередила Exxon Mobil і стала найдорожчою нафтовою компанією США

Ціна американської нафти WTI піднялася на 0,29% до 41,31 долара. У четвер сировина теж подорожчала на понад 3%.

Ситуація на ринку: страйк у Норвегії та урагани в США

Норвезька нафтова компанія спільно з представниками профспілок заявили, що в п’ятницю збираються зустрітися з представником державної влади, щоб обговорити подальші умови своєї праці. Якщо їм вдасться врегулювати ситуацію, нафтовики припинять страйкувати.

Окрім того, на видобуток нафти в США вплине й ураган "Дельта", що обрушиться на узбережжя Мексиканської затоки. Станом на сьогодні низка родовищ цього регіону тимчасово зупинили роботу, а видобуток нафти скоротився на 1,5 мільйона барелів.

Новини ринку нафти: Лівія потроїла обсяги нафтовидобутку: чим це загрожує ринку

Прогнози експертів

  • За словами старшого аналітика ринку OANDA Едварда Мойї, у найближчі кілька тижнів видобуток нафти у країнах, що входять до складу ОПЕК, сильно постраждає. Це, своєю чергою, призведе до перебалансування світового нафтового ринку.
  • Генеральний секретар групи ОПЕК Мохаммад Баркиндо стверджує, що нафтова індустрія вже пережила найгірші часи. Рекордний обвал цін у квітні та зниження попиту на сировину через пандемію коронавірусу – саме ці події сколихнули глобальний ринок нафти.