За результатами торгів 7 жовтня 2020 року ринкова капіталізація Chevron досягла 142,03 мільярда доларів, натомість вартість Exxon Mobil становить 141,65 мільярда доларів, пише Bloomberg.

Ситуація на ринку нафти: Лівія потроїла обсяги нафтовидобутку: чим це загрожує ринку

Чому Exxon втратила лідерство

Упродовж останнього часу Exxon Mobil запустила кілька дорогих проєктів, сподіваючись таким чином збільшити власну виручку. Щоб перекрити всі витрати компанії довелося брати гроші в борг.

Із тих коштів, які Exxon брала в борг, їй ще доводилося виплачувати дивіденди, розмір яких становив майже 15 мільярдів доларів у рік. З початку 2007 року нафтова корпорація постійно підвищувала дивіденди. У результаті вона посіла третє місце за розміром дивідендних виплат з-поміж компаній індексу S&P 500. Випереджали Exxon Mobil лише техногігант Microsoft та телекомунікаційне підприємство AT&T. Тому нафтову компанію називали "дивідендним аристократом".

Пандемія коронавірусу погіршила становище Exxon Mobil. У результаті з початку 2020 року котирування акцій компанії впали на 52%. Обвал вартості цінних паперів призвів до того, що підприємство виключили з промислового індексу Доу-Джонса, де воно перебувало ще з 1928 року.

Також цікаво: Акції американського конкурента IKEA зросли відразу на 33%: як компанія досягла такого успіху

Бізнес Chevron процвітає

Компанія доволі непогано себе почувала в умовах "коронакризи". Керівництво нафтогіганта розробило справді розумну стратегію дій на період пандемії. Зокрема, Chevron відмовилася від дорогих проєктів і почала скорочувати витрати, щоб пом'якшити удар від різкого обвалу цін на нафту.

Згідно з опитуванням Refinitiv, проведеного з-поміж аналітиків, очікується, що акції Chevron зростуть на 30% до 97,13 доларів за одну штуку у найближчому році.