Сподівання, що великі нафтовиробники утримаються від збільшення обсягів видобутку сировини, допомогли підняти ціни на нафту ще до моменту завершення минулої сесії торгів, пише Investing.com.

Ситуація на ринку напередодні: Нові локдауни в Європі вдарили по ринку нафти: ціна Brent впала до травневого мінімуму

Сьогодні головними викликами для ринку нафти є:

  • збільшення нових випадків коронавірусу у світі;
  • зростання обсягів постачання сировини з Лівії;
  • невизначеність щодо результатів виборів у США, які відбудуться в країні вже сьогодні, 3 листопада.

Ціни на нафту за 3 листопада

  • Ф’ючерси на нафту Brent подорожчали до 38,98 долара за барель.
  • Ф’ючерси на нафту WTI із терміном постачання в грудні зросли в ціні на 0,2%, досягнувши 36,89 долара за барель.
  • Упродовж понеділка, 2 листопада, обидва нафтові контракти подорожчали майже на 3% після різкого спаду своєї ціни. Зокрема, нафта Brent торгувалася за трохи більше, ніж 35 долара за барель.

Хоча технічна картина передбачає подальше зростання (ціни нафти - ред.), картина попиту / пропозиції говорить про інше,
– зазначив Джеффрі Халлі, старший аналітик ринку Азійсько-Тихоокеанського регіону в OANDA у Сингапурі.

Нові локдауни в Європі

Італія – поки остання європейська країна, яка посилила карантинні заходи через ріст хворих на COVID-19. У країні ввели нічну комендантську годину та обмеження щодо поїздок між регіонами, де спостерігаються найбільші спалахи хвороби. Ці правила, своєю чергою, можуть призвести до зниження попиту на пальне з боку населення країни.

Попит може втратити тенденцію зростання, оскільки зростання кількості нових випадків коронавірусу у світі призводить до необхідності вводити карантин повторно,
– йдеться в повідомленні ANZ Research.

Актуально: Локдаун 2.0: наскільки все серйозно в Україні й до чого готуватися населенню та бізнесу

Останні події на ринку нафти

Упродовж минулого тижня нафта подешевшала, а на момент відкриття торгів у понеділок, – узагалі ціна сировини обвалилася до кількамісячних мінімумів. Однак вартість нафти змогла відновити ріст після того, як міністр енергетики Росії провів переговори з місцевими нафтовими компаніями щодо відтермінування умови про нарощення нафтовидобутку, запланованого на січень 2021 року.

Кремль закрив дві проблеми одним рішенням – захистив ціни на нафту від чергового обвалу та втрутився в процес підтримки курсу рубля, який стрімко впав у понеділок, 2 листопада,
– прокоментував ситуацію Стівен Іннес, головний ринковий стратег Axi Corp.

Ключові рішення для ринку нафти

  • Нагадаємо, країни ОПЕК+ у квітні цього року домовилися про скорочення обсягів нафтовидобутку, щоб підтримати ціни, які рекордно обвалилися.
  • У результаті з травня до липня (включно) видобуток зменшився на 9,7 мільйона барелів на добу. З серпня і до кінця року цей показник дещо зріс – до 7,7 мільйона барелів на добу.
  • Із січня 2019 року нафтовидобуток має збільшитися ще на 2 мільйони барелів.
  • Однак у зв’язку з різким зростанням кількості хворих на COVID-19 у Європі та США і нещодавнім відновленням постачання нафти з Лівії після восьмимісячної зупинки видобутку сировини, Саудівська Аравія і Росія виступили "за" відтермінування нарощення обсягів видобутку з січня наступного року. Це питання вирішуватимуть детально під час чергового засідання ОПЕК+, запланованого на 30 листопада.