Також позитивно вплинув на світові фінансові ринки й той факт, що адміністрація президента Дональда Трампа погодилася почати процес передачі влади Джо Байдену, пише Investing.com.

До теми: Конфлікт у нафтовому альянсі: ОАЕ можуть вийти з групи ОПЕК+ – Bloomberg

Ціни на нафту 24 листопада 2020 року

  • Ф'ючерси на нафту Brent подорожчали на 0,9% у порівнянні з попередньою сесією, досягнувши 46,49 долара за барель.
  • Нафта марки WTI зросла в ціні на 1,1% – до 43,51 долара за барель.

Ринок нафти 2020: останні зміни

Таким чином, сировина марки Brent досягла найвищого значення з початку березня – ще до того моменту, як Саудівська Аравія почала цінову війну з Росією, що в результаті призвело до рекордного падіння цін на нафту. Обидва контракти зросли приблизно на 2% у понеділок, 23 листопада. Загалом, на минулому тижні нафта подорожчала на 5%.

Прогрес у створенні й поширенні вакцини від коронавірусу знижує ризики, які виникають на шляху до стабілізації ситуації на нафтовому ринку. Якщо дані, які вимірюють рівень мобільності, є показником настроїв щодо цін на нафту, то в недалекому майбутньому вакцина поверне людей на літаки й круїзні лайнери,
– сказал Стівен Інес, головний стратег із глобальних ринків фінансової компанії Axi.

Запаси сирої нафти у США знизилися на минулому тижні. Запаси дистилятів опускаються вже десятий тиждень поспіль, як демонструють звіти Американського інституту нафти та Управління енергетичної інформації США.


Динаміка цін на нафту з грудня 2019 року і до сьогодні

Вакцина від коронавірусу: що про неї відомо

У понеділок компанія AstraZeneca заявила, що її вакцина від COVID-19 продемонструвала ефективність 70% під час основних клінічних випробувань. Водночас, у компанії стверджують, що їхній препарат може бути ефективним на 90%. Отож, світ отримав ще одну потенційно рятівну вакцину від коронавірусу, яка може бути дешевшою і ще простішою в транспортуванні.

Актуально: Вакцина від COVID-19 – кінець локдауну? Як прорив біотеху сколихнув ринки акцій

Зміна влади у США

Дещо знизив невизначеність на фінансових ринках і той факт, що чинний президент Дональд Трамп у понеділок, 23 листопада, дозволив розпочати процес передачі влади новообраному американському президенту Джо Байдену. Зокрема, останній отримає доступ до федеральних коштів та ще до деяких ресурсів.