Усі деталі аукціону регулятор опублікував на своєму офіційному сайті.

Успіх інвестиційного бізнесу: Прибутки Freedom Holding зросли ще більше: усе про фінансові показники інвестгіганта

Що пропонували інвесторам

Регулятор запропонував інвесторам три випуски ОВДП у гривні із терміном обігу в пів року, а також на 1 рік і на 2 роки. Окрім того, Мінфін розмістив доларові держоблігації із терміном погашення 3 лютого 2022 року.

Яка дохідність держоблігацій Мінфіну

  • Дохідність цінних паперів у гривні на 6 місяців становила 9%. Тут Мінфін задовольнив усі три заявки й отримав 5,281 мільярда доларів.
  • На ОВДП у гривні було подано 15 заявок під ставки від 10,3% до 11,25%. Регулятор задовольнив 10 заявок із середньозваженою дохідністю у 10,42%. Це дало змогу Мінфіну залучити до держбюджету ще 281,2 мільйона доларів.
  • На гривневі ОВДП на 2 роки було подано 5 заявок. Дохідність цих активів становила 11,5%. Однак Мінфін відхилив усі заявки.
  • Дохідність за доларовими ОВДП становила 3,62%. Від продажу цих паперів регулятор отримав 82,36 мільйона доларів.

Інвестиційні можливості: Купити облігації чи відкрити депозит у банку: куди вигідніше вкласти іноземну валюту в Україні

Ринок ОВДП України: актуальні числа і факти

  • 3 листопада Мінфін залучив до держбюджету 1,955 мільярда гривень від розміщення гривневих ОВДП.
  • За результатами розміщення ОВДП 27 жовтня 2020 року вдалося отримати 395,6 мільйона доларів. Однак ця сума менша, ніж було отримано на попередньому аукціоні – 7,154 мільярда гривень.
  • Національний банк України обговорює з Мінфіном свою участь на вторинному ринку ОВДП. Одна з цілей такої співпраці – підтримка ліквідності.

Що таке ОВДП?

Це державні цінні папери, що розміщуються виключно на внутрішньому ринку. Простими словами держава позичає в інвестора гроші і зобов'язується виплатити їх назад з нарахованими відсотками у домовлений термін. Основними перевагами є те, що ОВДП, на відміну від інших подібних фінансових інструментів, не оподатковуються, а також на 100% гарантовані державою. Тож, інвестор без жодних ризиків може забрати свої гроші у будь-який момент. Придбати державні облігації може кожен.