У той час, як світові автовиробники, наприклад, Mercedes-Benz, стверджують про те, що автоматизація має свої обмеження, Ілон Маск наполягає на створенні гіперавтоматизаційного заводу, пише Investing.com. За словами гендиректора Tesla таке підприємство має бути у вигляді "машини, яка створює машину".

Масштабування виробництва згідно з новими технологіями недостатньо вивчено. Це на 1000%-10000% складніше, ніж створення кількох прототипів. Машина, яка створює машину, набагато складніша, ніж сам продукт, над яким вона працює,
– зазначив Маск.

Таке попередження Ілона Маска прозвучало напередодні заходу Battery Day – дня зустрічі з інвесторами й презентації нових технологій, пов'язаних із акумуляторами для електромобілів. Саме під час цієї події, що має відбутися сьогодні, 22 вересня, Tesla повинна представити рішення щодо збільшення виробництва кількості батарей.

До теми: Tesla готується до Battery Day: акції компанії дорожчають, а Ілон Маск впевнено багатіє

Як Tesla поліпшуватиме власні виробничі можливості

Так, у своєму новому електрокарі Model Y автовиробник планує замінити 70 компонентів, прикріплених до задньої частини дна транспортного засобу, на один модуль. Передбачається, що цей один компонент буде виготовлено на найбільшому у світі станку для лиття алюмінію на новому заводі Tesla у Бранденбурзі, що недалеко від Берліну.

Професор Університету Касселя, що в Німеччині, Мартін Фельбір стверджує, що лиття справді дасть змогу скоротити кількість етапів складання, проте більші деталі більш схильні до деформації.

На папері все виглядає просто. Дрібні деталі можуть змусити вас витратити багато грошей,
– наголосив Фельбір, який колись працював на посаді керівника відділу технологій лиття у Volkswagen Group. Саме ця компанія вперше використала метод створення деталей авто шляхом лиття алюмінію у своєму бренді Audi.

Уже не вперше Tesla зіштовхується з проблемами, пов'язаними з новими технологіями виробництва. Зокрема, американському виробнику електромобілів у 2018 році довелося запустити нову виробничу лінію в Неваді, щоб виправити недоліки роботи роботів.

Також цікаво: Популярна мережа зарядних станцій для електромобілів може вийти на фондову біржу: що відомо

Динаміка ціни акцій Tesla

  • Напередодні Battery Day акції американського виробника електромобілів значно подорожчали, а сам Ілон Маск розбагатів на 13 мільярдів доларів упродовж минулого тижня.
  • Станом на 16:45 вівторка, 22 вересня, цінні папери Tesla торгуються за 449,39 долара за одну штуку.