Акції останнього вже розміщені на Нью-Йоркській фондовій біржі під тікером SBE, повідомляє РБК із покликанням на іноземні джерела. За інформацією ЗМІ, компанії можуть повідомити про злиття на наступному тижні. Якщо угоду буде досягнуто, то ринкова вартість ChargePoint може становити 2 мільярди доларів.

Інвестиційні можливості: Технобум на фондовому ринку: в IPO яких компаній можна взяти участь у вересні

Новий спосіб виходу на фондову біржу

Switchback не має власного бізнесу, а є окремою технічною юридичною особою і надає іншим підприємствам можливість торгувати акціями на біржі в обхід процедурі IPO.

Упродовж останнього року така форма співпраці шляхом об'єднання однієї компанії з іншою є популярним способом виходу на фондовий ринок. Особливо ця процедура популярна з-поміж стартапів автомобільної галузі, які хочуть оминути доволі тривалий процес розміщення акцій на біржі, яким є IPO.

Також цікаво: General Motors планує розробляти "літальні авто": аналітики прогнозують ріст акцій концерну

Інвестори ChargePoint: що про них відомо

  • Компанія залучала фінансування як від венчурних інвесторів, так і від великих стратегічних інвесторів, з-поміж яких німецькі автогіганти Daimler і BMW, а також підрозділ венчурних інвестицій нафтового підприємства Chevron.
  • У серпні ChargePoint завершила раунд фінансування, в ході якого отримала 127 мільйонів доларів від інвесторів. У результаті ринкова вартість компанії становила 1,37 мільярда доларів.

Діяльність ChargePoint

Компанія була заснована у 2017 році. Станом на серпень 2020 року ChargePoint управляла понад 114 000 станцій для зарядки електромобілів у 14 країнах світу. У планах підприємства – розширити свою мережу до 165 000 станцій до кінця 2020 року, а до кінця 2021 року збільшити кількість власних електрозаправок до 260 000.