Про це свідчать дані звіту, присвяченому світовим інвестиційним тенденціям в індустрії фінтеху Pulse of Fintech H1’20.

Цікаво: Як зберігати гроші й багатіти: 5 важливих порад експертів

Інвестиційні тенденції у світі

У першому півріччі 2020 року загальний обсяг венчурних інвестицій у фінтех становив 20 мільярдів доларів із урахуванням 9,3 мільярда доларів у Північній та Південній Америці, 6,7 мільярда доларів в Азії та 4 мільярди доларів у регіоні EMEA (Європа, Близький Схід та Африка).

Найбільші угоди на ринку FinTech

  • Наприклад, індонезійська компанія Gojek залучила 3 мільярди доларів. Такий обсяг капіталу підприємству вдалося отримати в рамках найбільшої квартальної венчурної угоди. Це стала ще й найбільша угода у сфері фінтех загалом.
  • На другому місці за розміром отриманих фінансів у рамках венчурної угоди – конкурент Gojek компанія Grab – 886 мільйонів доларів.
  • Третє місце у компанії Stripe, що працює у сфері фінтеху й розробляє рішення для оброблення та приймання електронних платежів. Тут розмір угоди становить 850 мільйонів доларів.

У звіті наголошують, що інвестиції у фінтех-індустрію 2020 року відстають від загальної суми вкладень 2019 року – це 150,4 мільярда доларів. Так, станом на середину року загальний обсяг інвестицій у сектор фінансових технологій становив 25,6 мільярда доларів.

Читайте також: Акції майбутнього: хто витіснить з ринку компанії FAAMG

FinTech-інвестиції за регіонами

  • Станом на середину 2020 року найбільша частка інвестицій припла на країни Північної і Південної Америки – 12,9 мільярда доларів.
  • У першому півріччі 2020 року обсяг фінтех-інвестицій в Азійського-Тихоокеанському регіоні становили 8,1 мільярда доларів. Упродовж цього періоду регіон EMEA залучив кошти на суму 4,6 мільярда доларів.

FinTech – що це таке?

З англ "financial technology" – фінансові технології. Це індустрія, що представила нове бачення надання фінансових послуг. Компанії, які працюють у цій галузі, упроваджують інноваційні технології у традиційну фінансову індустрію. Завдяки цьому різні фінансові сервіси стають більш ефективними й не такими затратними. Нині низка аналітиків, банківських експертів вважають, що FinTech-компанії є серйозною загрозою для класичних гравців галузі – банків, фінансових компаній тощо.