У Каліфорнії податок на прибуток найвищий у США – 13,3%, а у Техасі його нема. Тому недостатньо лише повідомити про свій переїзд в інший штат, змінивши посвідчення водія, поштову адресу тощо. Щоб скористатися податковими послабленнями, Ілону Маску доведеться добре постаратися, пише Bloomberg.

Детальніше про переїзд тут Як "генерал на передовій": Ілон Маск переїде з Каліфорнії в Техас

Нюанси податкової політики в США

Департамент з питань податків на торговельні привілеї штату Каліфорнія ретельно перевіряє всіх платників податків, які повідомили про переїзд в інший штат. Така перевірка може тривати навіть кілька років. Адже вивчатимуть ділові відносини, сімейні та громадські зв’язки людини, а також місце знаходження певних її цінних речей, наприклад, мистецьких творів тощо.

За словами адвоката Крістофера Мейнса, особи, які переїжджають з Каліфорнії, повинні подолати багато доволі незручних та часто недешевих етапів і при цьому не порушити законодавство штату.

Тому, щоб змінити місце проживання з метою економії на податках, Ілону Маску доведеться повністю розірвати зв’язки з Каліфорнією і змістити "центр свого життя у Техас", наголосив адвокат.

Цікаво Ілон Маск втратив 9 мільярдів доларів за день через заяву JPMorgan: що сталося

Складнощі переїзду

Згідно з правилами Каліфорнії, нерезиденти теж повинні сплачувати податок на прибуток, який вони отримують з різних джерел у цьому штаті. Так, це можуть бути доходи з опціонів або бізнесу, що знаходиться в штаті. Як відомо, і перший, і другий варіанти стосуються Ілона Маска.

  • Зокрема, Tesla повинна виплатити Маску 50 мільярдів доларів. Компанія здійснюватиме це дванадцятьма траншами.
  • Окрім того, статки Ілона Маска у 2020 році зросли з 27 до 155 мільярдів доларів завдяки збільшенню котирувань Tesla.
  • Також відомо, що гендиректор виробника електромобілів розділяє опікунство над п’ятьма синами зі своєю колишньою дружиною Джастін та має тисячі працівників у Каліфорнії.

Усі ці фактори свідчать про тісні зв’язки Ілона Маска із штатом.