Таким чином, Китаю уже втретє ввійде до основного глобального індексу облігацій, пише CNBC. Це відбувається в момент, коли інвестори намагаються збільшити власні доходи в умовах надто низьких процентних ставок.

Новини українського ринку: Скільки грошей вклали іноземці в ОВДП у вересні: НБУ представив статистику

Великий капітал для Китаю

Згідно з оцінками кількох інвесторів, після того, як держоблігації Китаю з’являться в індексі FTSE Russell, Китай отримає близько 100 мільярдів доларів.

Я вважаю, що це ще одна віха в інтернаціоналізації Китаю на його внутрішньому фінансовому ринку,
– стверджує Бен Пауелл, головний інвестиційний стратег Азійсько-Тихоокеанського регіону у BlackRock Investment Institute.

Експерт також зазначив, що 10-річні державні облігації Китаю приносять дохідність у 3%, що є "дуже високим показником у глобальному контексті".

Збільшення обсягу іноземних інвестицій

Ринок облігацій Китаю, загальна сума якого коливається в межах 16 трильйонів доларів, є другим за величиною у світі. Однак кількість міжнародних інвесторів у цьому регіоні не є достатньою.

Пен Гонгшенг, заступник голови Народного банку Китаю і директор Державного валютного управління заявив, що на кінець серпня іноземні інвестори володіли китайськими держоблігаціями на 2,8 трильйона юанів (410,69 мільярда доларів).

Влада Китаю значно поліпшила інфраструктуру ринку цінних паперів з фіксованою дохідністю, щоб надати ще більше можливостей міжнародним інвесторам,
– наголосили представники FTSE Russell.

З-поміж таких поліпшених факторів є:

  • підвищення ліквідності на ринку облігацій;
  • можливість додаткового вибору контрагентів під час торгівлі іноземною валютою;
  • поліпшення процесів розрахунків після торгівлі.

Інвестиційні можливості: Популярність IPO зростає: що це за фінансовий інструмент і чим він може зацікавити

Приєднання китайських держоблігацій до FTSE Russell дасть змогу залучити ще більше грошей від іноземних інвесторів. Це, своєю чергою, вплине на ріст курсу юаня, переконані у гонконгській компанії CSOP Asset Management.

Держоблігації Китаю в міжнародних індексах

  • У FTSE Russell заявили, що в березні наступного року скажуть точну дату включення китайських державних цінних паперів до індексу.
  • Станом на сьогодні держоблігації Китаю входять до таких міжнародних індексів: Bloomberg Barclays Global Aggregate Index і J.P. Morgan Government Bond Index-Emerging Markets (індекс облігацій ринків, що розвиваються).