Про скорочення портфелю нерезидентів повідомляється на офіційному сайті Національного банку України (НБУ).

Інвестиційні можливості: Популярність IPO зростає: що це за фінансовий інструмент і чим він може зацікавити

Про що свідчать дані Нацбанку

За інформацією НБУ, у вересні частка нерезидентів у загальному обсязі ОВДП опустилися на понад 10%. Зокрема, станом на четвер, 24 вересня, цей показник становив 9,66%, а в кінці серпня – 10,16%.

У березні, як тільки почалася пандемія коронавірусу і низка країн світу змушені були вводити жорсткий карантин, нерезиденти почали скорочувати портфель українських держоблігацій. Тоді це число впало на 43,73 мільярда гривень.

Чому іноземці виходять з ОВДП

На минулому тижні гривня відчутно послабилася. У зв’язку з цим нерезиденти скоротили свій портфель ОВДП на 1,6 мільярда гривень. У результаті це стало найбільшим обсягом виходу нерезидентів із ОВДП упродовж останніх двох місяців.


Частка учасників ринку в ОВДП / Візуалізація НБУ

Ринок ОВДП України: останні зміни

  • У вівторок, 22 вересня, на аукціонах розміщення ОВДП Міністерство фінансів України змогло залучити тільки 329,65 мільйонів гривень.
  • Ще раніше, 15 вересня, Мінфіну вдалося залучити до бюджету 6,025 мільярда гривень, розмістивши ОВДП у гривні й у доларах. Отже, це число у 18 разів більше, ніж сьогодні.
  • 8 вересня регулятор розмістив держоблігації у гривні на 1 мільярд гривень, а 1 вересня – на 2,8 мільярда гривень.
  • У 2019 році завдяки розміщенню ОВДП Мінфін залучив до державного бюджету 277,6 мільярда гривень, 4,3 мільярда доларів і 387 мільйонів євро.