Зазначимо, що інвестиційна компанія Permira придбала бренд Dr. Martens ще в 2013 році, викупивши 91,5% акцій британського виробника взуття R Griggs Group, повідомляє видання Financial Times.

Цікаво Акції компанії Twitter впали після блокування сторінки Трампа

Тоді за виробника Dr. Martens пропонували від 120 мільйонів фунтів стерлінгів до 200 мільйонів. Серед зацікавлених у покупці Dr. Martens був, зокрема, і інвестиційний фонд Pamplona Capital, пов'язаний з російським олігархом Михайлом Фрідманом.

Однак, Permira тоді запропонувала 300 мільйонів фунтів і в підсумку випередила конкурентів у боротьбі за легендарний бренд.

Але зараз Permira вирішила продати акції Dr. Martens (вперше така ідея з’явилася ще в 2019 році). Серед варіантів продажу розглядалися такі:

  • прямий продаж акцій виробника взуття
  • розміщення акцій на біржі.

В результаті інвестфонд вирішив продати частину своїх акцій Dr. Martens на фондовій біржі у Лондоні.

При цьому в ході IPO (торгів) акції будуть продані і ті, що належать зараз Permira, і ті, які належать деяким іншим акціонерам. Компанія не планує проводити додаткової емісії. Після IPO частка акцій виробника Dr. Martens, що знаходяться у вільному обігу, складе не менше 25%.

Додамо, що станом на березень 2020 року річна виручка Dr. Martens склала 672 мільйони фунтів стерлінгів, а прибуток – 184 мільйони.

При цьому, попри пандемію COVID-19, продажі компанії в минулому році не впали, а за підсумками перших шести місяців 2020/21 фінансового року (квітень-вересень), навпаки, зросли на 18%.