За оцінками МЕА, світовий попит на нафту марки Brent у цьому році знизиться на 8,1 мільйона барелів на добу, пише Markets Insider. Цей показник все ж нижчий за попередній прогноз аналітиків у 9 мільйонів барелів. Однак такий рівень спаду все ж вважається найбільшим.

Актуально: Коли світова економіка відновиться від наслідків пандемії: новий прогноз Morgan Stanley

Як зміниться попит на сировину, згідно з даними МЕА

  • Якщо перевести показник зниження попиту за добу в грошову суму, то вона становитиме близько 324 мільйонів доларів.
  • До 2021 року попит на сировину відновиться до 5,7 мільйона барелів на добу, згідно з даними агенції.
  • Прогноз попиту на нафту базується на більших, ніж очікувалося, обсягах постачання сировини під час карантину внаслідок коронавірусу.
  • Після поступового скасування карантинних заходів у деяких країнах світу, попит на нафту у Китаї наблизився до рівня квітня 2019 року, повідомили в МЕА. В Індії попит на сировину різко зріс у травні.

Ситуація на ринку нафти 2020 року: коротко про головне

У 2020 році попит на нафту рекордно знизився через карантин внаслідок пандемії коронавірусу. У результаті призупинення транспортних пасажирських перевезень, роботи виробничих підприємств послабили потребу в нафті і продуктах нафтопереробки.

Попит на сировину знизився настільки, що у квітні ціни на американську нафту досягли від’ємного значення – мінус 37 доларів за барель. Така ситуація з сировиною марки WTI відбулася вперше.

Цікаво: Ринки акцій можуть злетіти на 47% від поточного рівня: у JPMorgan назвали аргументи

Угода ОПЕК+ та її наслідки

Нагадаємо, нещодавно країни ОПЕК+ домовилися скоротити обсяги нафтовидобутку на рекордні 9,7 мільйона барелів на добу ще на один місяць – липень. Згідно з попередньою угодою учасників організації, уже з липня і до кінця року обсяги видобутку знизилися б на 7,7 мільйона барелів на добу.

Однак, упродовж останніх днів, ціни на нафту знижуються через можливість виникнення другої хвилі коронавірусу, що може негативно вплинути на попит.