До січня 2021 року запланована доставка 100 мільйонів доз потенційної вакцини від COVID-19, пише Mind.ua із покликанням на іноземні ЗМІ.

Також цікаво: Воррен Баффет зробив першу велику інвестицію з початку пандемії: що відомо про угоду

Після повідомлення про державну допомогу для Novavax, акції компанії зросли в ціні на 35%.

Що відомо про інвестицію уряду США в Novavax

Фінанси виділено в рамках ініціативи "Operation Warp Speed" – програма Білого дому, що спрямована на прискорення розроблення вакцин і методів лікування коронавірусу.

За словами генерального директора Novavax Стенлі Ерка, суть інвестиції Warp Speed у тому, що програма оплачує виробництво 100 мільйонів доз, які будуть доставлені, починаючи з четвертого кварталу 2020 року і до січня-лютого 2021 року.

Окрім того, фінансування покриє вартість проведення третьої фази клінічних випробувань – це останній етап, під час якого проводить тестування вакцини на людях. Цей етап може початися у жовтні цього року.

Про наслідки коронавірусу для економіки: Діджиталізація та роботизація: у ЄЦБ назвали головні зміни для світової економіки після пандемії

Які ще компанії беруть участь у розробленні вакцини від COVID-19

Novavax не перша, хто отримав фінансування уряду США. До цього федеральні кошти було виділено ще трьом фармацевтичним компаніям – AstraZeneca, Moderna і Johnson & Johnson. Moderna, при цьому, вже перейшла на третю фазу випробувань.

Також нещодавно біотехнологічна компанія Pfizer повідомила про успішні результати тестування вакцини від коронавірусу на людях. У результаті акції підприємства подорожчали на 6%.