Джерело: Bloomberg

Аналітики вважають, що якщо IPO китайської компанії Kuaishou Technology все ж таки відбудеться 5 лютого 2021 року, то воно може стати найбільшим розміщенням у світі з часів виходу на IPO компанії Uber Technologies Inc.

Читай також IPO творців гри PUBG оцінено більш ніж у 27 мільярдів доларів

IPO компанії Kuaishou Technology

Компанія Kuaishou Technology планує розмістити 365 мільйонів власних акцій на біржі Гонконгу. Ціновий діапазон яких буде коливатись від 105 до 115 гонконзьких доларів за одиницю, що у конвертуванні до американського долара буде приблизно від 13,55 до 14,84 долара. За попередніми прогнозами торги розпочнуться вже 5 лютого 2021 року. Проте, свої заявки інвестори зможуть подати вже у період з 25 по 29 січня.

Експерти вважають, що у разі успішного розміщення IPO капіталізація компанії може становити 60,9 мільярда доларів. Згідно з опитуванням видання The Wall Street Journal, Kuaishou Technology у 2020 році оцінювали у 28,6 мільярда доларів, оскільки останній раунд інвестування був досить успішний. Так компанія привабила від інвесторів більше як 4 мільярди доларів, за підрахунками ресурсу PitchBook. Найбільшим інвестором став консорціум, який очолює китайська інвестиційна холдингова компанія Tencent, що інвестувала 3 мільярди доларів.

Що відомо про Kuaishou

Kuaishou ("швидка рука") – китайський мобільний додаток для обміну фото та відео, який розробила компанія Beijing Kuaishou Technology Co., Ltd. Додаток був заснований у 2011 році двома інженерами-програмістами Су Хуаном і Ченгом Ісяо. Серед користувачів стартап-додатку переважають, в більшості, жителі Китаю, проте, Kuaishou користується популярністю й в інших країнах світу. Так додаток очолив список "Найпопулярніших" Google Play та Apple App у восьми країнах. Kuaishou також часто скорочують та називають просто "Kwai". Головним конкурентом додатку Kwai є схожа платформа, що більшості відома як TikTok.

Інвестори компанії Kuaishou Technology

Стартап-компанія коротких відео Kuaishou Technology вже спромоглась зацікавити 10 наріжних інвесторів, серед яких такі компанії, як:

  • Temasek Holdings Pte – сингапурська холдингова інвестиційна компанія, що належить уряду Сінгапуру;
  • BlackRock Inc– одна з найбільших інвестиційних компаній світу;
  • The Capital Group – американська інвестиційна компанія;
  • GIC Pte – компанія, яка раніше була відома як Уряд Сингапурської інвестиційної корпорації, що була створена для управління зовнішніми резервами Сінгапур;
  • ADIA – фонд національного добробуту ОАЕ, заснований з метою вкладення коштів від імені уряду.

Інвестори погодились інвестувати в компанію, придбавши акцій на суму 2,45 мільярда доларів, в обмін на гарантію раннього розміщення.

Статистика додатку Kuaishou станом на вересень 2020 року

  • Щоденно близько 305 мільйонів користувачів.
  • Виручка компанії зросла на 49% у порівнянні з попереднім роком та становила 6,3 мільярда доларів.