Наразі рейтинги видань Bloomberg та Forbes все ще різняться, але з них випливає, що якоюсь мірою два підприємці розділяють першу сходинку. Проте, поки Маск та Безос змагаються за перше місце, обоє стали ще багатшими на 30 мільярдів доларів за французького магната розкоші Бернара Арно, що посідає третє місце рейтингу, як зауважує Forbes.

Читай також Найбільш очікувані IPO на біржах США у 2021 році

Чому сталась плутанина зі світовими рейтингами

Ілон Макс за останній рік суттєво скоротив розрив між своїми статками та статками засновника Amazon Джеффрі Безоса. Його власний капітал збільшився на 160 мільярдів доларів з березня 2020 року, хоча раніше він становив 24,6 мільярда. Статок Маска зростав одночасно з різким стрибком цін на акції Tesla, які у 2020 році зросли більше ніж на 720%.

7 січня 2021 року акції Tesla зросли на 0,6%, що збільшило статки Маска приблизно на один мільярд, через що він став найбагатшою людиною світу. Проте 14 січня 2021 року акції компанії Amazon виросли майже на 1,5%, у результаті чого статки Джеффа Безоса збільшились на 2,4 мільярда доларів та сягли 184,8 мільярда доларів. Як повідомляє Forbes, це його зробило знову найбагатшим.

Згідно з рейтингом Forbes, нині на першому місці в рейтингу Безос, а його статки наразі становлять 184,5 мільярда доларів. Статки ж Ілона Маска – 182,6 мільярда доларів.

Згідно з рейтингом Bloomberg першу сходинку посідає Ілон Маск, а його статки оцінені у 203 мільярди доларів, тоді як Джеффа Безоса – всього у 185 мільярдів доларів.

Що відомо про статки Безоса та Маска

Джефф Безос засновник та генеральний директор компанії Amazon, яку він відкрив у 1994 році. Американський підприємець володіє 11,1% акцій компанії Amazon, що є одним з перших інтернет-сервісів, який орієнтований на продаж реальних товарів масового попиту та продає товари й послуги онлайн. Також Джеффрі Безос володіє виданням The Washington Post та аерокосмічною компанією Blue Origin, яка розробляє ракети для комерційного використання. Після розлучення з власною дружиною, з якою Безос прожив у шлюбі 25 років, він передав Маккензі чверть своєї частки Amazon.

Ілон Маск – винахідник та інженер. Підприємець також є засновником компанії Space X, PayPal, Neuralink, The Boring Company та головним дизайнером, генеральним директором і головою ради директорів Tesla Inc, що керує заводом Tesla. Маск володіє 21% акцій Tesla, проте передав половину своєї частки як заставу для позик, зазначає Forbes. Варто зауважити, що Маск працює не лише над революцією у транспорті на Землі, але і в космосі – через свою компанію Space X.