Пандемія уповільнила активність на торгових майданчиках США, через це низка компаній змушені були відкласти вихід на біржу, пише PYMNTS.

Вихід на IPO: скільки компаній розмістили свої акції на біржах США

  • З початку 2020 року 44 підприємства вперше розмістили акції на біржі Nasdaq на загальну суму 12,2 мільярда доларів.
  • На Нью-Йоркській фондовій біржі число компаній, які почали торгувати акціями, становило 27 фірми з початку цього року на суму в 10,9 мільярда доларів.

До теми про IPO: Як і скільки можна заробити на IPO: компанії, у які вигідно інвестувати 2020 року

Що відомо про нові розміщення на біржах

За кількістю IPO Nasdaq відставала від Нью-Йоркською біржі певний час цього року. Однак згодом на ринку відбулося кілька гучних виходів на біржу, таких як Warner Music Group, яка зібрала понад 1,9 мільярда доларів на майданчику Nasdaq, та інших. Зокрема, IPO Warner Music Group станом на сьогодні є найбільшим.

Про вихід на біржу Nasdaq нещодавно повідомила фармацевтична компанія Royalty Pharma. Підприємство планує зібрати 1,9 мільярдів доларів під час IPO.

Нью-Йоркська фондова біржа все ще може випередити Nasdaq за кількістю IPO й доходами від нього. Зокрема, уже вийшли на фондовий майданчик продуктовий ритейлер Albertsons та маркетплейс вживаних авто Vroom.

Актуально: Які компанії незабаром з’являться на фондових біржах: огляд найближчих IPO

І Нью-Йоркська фондова біржа, і Nasdaq заробляють свої гроші від комісійних внесків компаній, які розміщують свої акції на їхніх платформах. Зокрема:

  • Nasdaq є більш доступною для фірм через низьку комісію, що становить 159 тисяч доларів щорічної платні за кількість випущених цінних паперів.
  • Комісія на Нью-Йоркській фондовій біржі становить 500 тисяч доларів.

Керівники Нью-Йоркської фондової біржі заявили, що "неправильно" судити про результати діяльності майданчика і його популярність лише на основі IPO.