Детально про діяльність цих компаній, їхні фінансові показники та плани на IPO – читайте в експертному огляді "Фрідом Фінанс" для Інвестицій24.

Дізнайтеся більше про інвестиційні можливості: Як і скільки можна заробити на IPO: компанії, у які вигідно інвестувати 2020 року

Ключові факти про Lemonade Inc.

Компанія, заснована у 2015 році, є онлайн-страховиком, що використовує штучний інтелект.

За допомогою платформи Lemonade користувачі можуть за кілька хвилин оформити страховку на домашнє майно без втручання страхових брокерів. Компанія надає страхові поліси від нещасних випадків, а її клієнтами є орендарі і власники нерухомості.

Lemonade надає свої послуги в США і Європі. Упродовж усієї своєї діяльності компанія залучила близько 480 мільйонів доларів.

Головні акціонери підприємства: SoftBank Group Capital Limited (27,3%), Sequoia Capital Israel Venture V Holdings (10,3%), Aleph (10,3%), XL Innovate Fun (5 , 2%) і General Catalyst Group VIII (7,3%).

За якою бізнес-моделлю працює Lemonade?

Бізнес-модель цієї компанії відрізняється від інших традиційних страхових підприємств. Lemonade впровадила модель з фіксованою комісією, яка дає змогу створити повторюваний потік доходів, а також знизити волатильність, оскільки прибуток у страхових компаній щорічно змінюється.
 • Клієнтська база Lemonade

У компанії також досить сильний приплив клієнтів: у 2019 році темпи зростання становили 108%.

Клієнтська база збільшилася з 309 тисяч до 643 тисяч, а станом на 31 березня 2020 року компанія налічувала 729 тисяч клієнтів (приріст – 96% р/р).

 • Потенційний ринок

За даними IBISWorld, у 2020 році очікується, що ринок онлайн-страхування становитиме 31,3 мільярда доларів. Що стосується всієї індустрії, то страхування є однією з найбільших галузей у світі й оцінюється у 5 трильйонів доларів щороку і 11% ВВП США.

Читайте про останні IPO компаній:

На біржу виходить провідний виробник ліків від раку: що відомо про IPO Fusion Pharmaceuticals

IPO Albertsons: на фондовий ринок виходить один із найстаріших ритейлерів США

IPO компанії Agora: на фондову біржу виходить конкурент Tencent і Twilio

Основні розробки

Платформа Lemonade оцифрувала весь процес страхування, замінивши брокерів і оформлення документів на алгоритми і штучний інтелект. Платформа надає свої послуги через своїх ботів – AI Maya, AI Jim і CX.AI.

 • AI Maya – бот, який обслуговує клієнтів, обробляючи все, починаючи від збору інформації до надання потрібних полісів зі спрощеної процедурою оплатою.
 • AI Jim – бот, що обробляє всі можливі проблемні питання. Станом на 31 березня 2020 року опрацював 96% претензій без участі людини.
 • CX.AI. Цей бот супроводжує клієнтів до і після придбання полісів. З-поміж функцій бота – внесення ще однієї особи в поліс, зміна способів оплати та інші.

Окрім ботів, платформи компанії також містять приховану технологію, яка заснована на трьох запатентованих додатках: Forensic Graph, Blender і Cooper.

 • Додаток Forensic Graph виявляє і блокує можливі ризики шахрайств в процесі взаємодії з клієнтами. За даними ФБР, збитки від афери у сфері страхування США оцінюються в понад 40 мільярдів доларів на рік.
 • Додаток Blender допомагає фахівцеві бачити всі заявки. Наприклад, якщо був страховий випадок і потрібно оцінити збиток, усі постачальники послуг з'являться в Blender. Також одним натисканням кнопки можна відправити фахівців на місце страхового випадку і оплатити цю послугу.
 • Cooper – внутрішній бот, який управляє важливими складовими компанії.

Підготовка Lemonade до IPO

Раніше компанія планувала IPO в 2019 році, але відклала вихід. Однією з причин називають провал IPO компанії WeWork, а обидві компанії підтримує SoftBank.

IPO компанії проходить на тлі сильного апетиту до акцій, особливо у сфері онлайн-бізнесу. Раніше акції компанії Vroom виросли на 146%.

Андеррайтерами розміщення є Goldman Sachs, Morgan Stanley, Allen&Company, Barclays Capital.

Залучені кошти компанія планує використовувати для загальнокорпоративних цілей, інвестицій в бізнес і технології.

Актуально: Як змусити гроші працювати: куди інвестувати в Україні

Фінансові показники Lemonade

 • Прогноз щодо виручки компанії від аналітиків "Фрідом Фінанс"

З урахуванням усіх вступних даних, ми заклали зниження темпів зростання з 199% в 2019 році до 6% до 2029 прогнозного року. Загальна виручка компанії зросте з 67 мільйонів доларів до 2,6 мільярда доларів.


Прогноз темпів зростання Lemonade / Візуалізація "Фрідом Фінанс" на основі даних компанії

 • Як зміниться рівень маржі компанії

У 2019 показники EBIT- маржі дорівнювали -145,5%, після коригувань аналітики "Фрідом Фінанс" зробили консервативний прогноз маржі і прирівняли його до середньогалузевих значень у 17%.

Чисті реінвестиції від виручки впродовж 10 прогнозних років знизяться з 14,7% до середньогалузевих 4%. За прогнозами експертів інвестиційної компанії, упродовж 10 років чисті реінвестиції досягнуть 1,02 мільярда доларів.


Прогноз щодо маржі Lemonade / Візуалізація "Фрідом Фінанс" на основі даних компанії

 • Фінальний розрахунок вартості і потенціалу

EV, або сума вартості прогнозного (- 1,17 млрд доларів) і зрілого (2,6 млрд доларів) періоду, становить 1,5 мільярда доларів.

З огляду на наведену вартість капіталізованої оренди в 6 мільйонів доларів, готівку на рахунках в 274 мільйона доларів, надходження від IPO у 270 мільйонів доларів і вартість опціонів у 22 мільйони доларів, власний капітал Lemonade можна оцінити в 1,987 мільярда доларів.

Цікаво: Американська Freedom Holding придбала 20% акцій Української біржі: що відомо

Огляд діяльності компанії Accolade та її розробок

Платформа компанії допомагає роботодавцям і їхнім співробітникам краще орієнтуватися і використовувати систему охорони здоров'я. Accolade використовує низку технологій – від машинного навчання до мобільних додатків – щоб полегшити співробітникам доступ до медичних послуг. З роботодавців стягується абонентська плата в залежності від загальної кількості працівників.


Платформа Accolade

Усього за свою історію компанія залучила 237,3 мільйона доларів, а також зробила 2 придбання – konciergeMD і MD Insider.

 • Клієнтська база Accolade

У 2020 фінансовому році клієнтська база компанії зросла на 170% – з 20 до 54 корпоративних клієнтів. З-поміж великих і відомих клієнтів можна відзначити American Airlines, Comcast Cable, Lowe's і State Farm.

Чим корисна платформа компанії?

Система охорони здоров'я є складною за структурою і створює значні труднощі для споживачів, а також додаткові витрати для роботодавців. Наприклад, загальні витрати великого роботодавця на одного співробітника в рік становлять 10 тисяч доларів. При цьому очікується, що темпи зростання витрат становитимуть приблизно 6%. Платформа Accolade дає змогу співробітникам клієнтів швидко отримувати інформацію про вигідні рішеннях в галузі охорони здоров'я.

Як пандемія вплинула на бізнес Accolade

Згідно із заявою компанії, у середині березня 1250 співробітників перейшли на повністю дистанційну роботу. За останніми даними, підприємство працювало без збоїв, а рівень задоволеності клієнтів залишався високим.

На тлі пандемії компанія розробила рішення Accolade COVID Response Care, яке дає змогу роботодавцям використовувати платформу Accolade для підтримки і навчання співробітників, тестування, розробки планів догляду, відстеження стану та повернення працівників в офіс. Проте пандемія може мати тимчасовий ефект на тлі зниження кількості співробітників у цей час.

Успішне IPO: Грандіозний вихід на біржу: Warner Music Group провела найбільше IPO з початку 2020 року

Оцінка фінансових показників Accolade

У "Фрідом Фінанс" прогнозують, що виручка Accolade зросте зі 133 мільйонів доларів у 2020 фінансовому році до 862 мільйонів доларів у 2030 прогнозному році. Водночас, темпи зростання знизяться з 40% до 6% до 2030 прогнозного року.


Темпи зростання Accolade / Візуалізація "Фрідом Фінанс" на основі даних компанії

У 2020 фінансовому році показники EBIT-маржі дорівнювали -36%. Згідно з припущеннями аналітиків "Фрідом Фінанс", ці показники досягнуть значення у 19% упродовж прогнозних 10 років, що дорівнює середньогалузевим показникам.

Чисті реінвестиції від виручки впродовж 10 прогнозних років зростуть з 1,8% до 3%, що дорівнює середньогалузевим показникам. За прогнозами аналітиків "Фрідом Фінанс", упродовж 10 років чисті реінвестиції становитимуть 140 мільйонів доларів.


Прогноз щодо маржі Accolade / Візуалізація "Фрідом Фінанс" на основі даних компанії

З огляду на наведену вартість капіталізованої оренди і боргу в 61 мільйон доларів, надходження від IPO в 175 мільйонів доларів, вартість опціонів у 70 мільйонів доларів і готівку на рахунках у 33 мільйони доларів, власний капітал Accolade можна оцінити у 1,3 мільярда доларів.

Оцінка від "Фрідом Фінанс":