Це перший виступ Джека Ма за довгий час

Де виступив Джек Ма? Він взяв участь у онлайн-церемонії "Ініціативи сільських вчителів". Мільярдер заявив, що він і його колеги вирішили приділяти більше уваги благодійній діяльності в галузі освіти, повідомляє Bloomberg.

До теми Alibaba у пастці: як Джек Ма втратив 11 мільярдів та до чого тут Китай

Через його появу на церемонії, акції компанії Джека Ма Alibaba, що оцінюються на торгах в Гонконзі, зросли на 6%.

В ході церемонії 100 педагогів отримали нагороди. "Наполеглива робота для сільського відродження і загального процвітання є обов'язком для нашого покоління підприємців", – сказав Ма.

Чому Джек Ма не з'являвся на публіці?

Мільярдера протягом понад двох місяців не бачили на публіці, а свій останні твіт він опубліковував 10 жовтня. Ма повинен був бу ти суддею власного конкурсу для африканських підприємців, проте представник Alibaba заявив, що Джек Ма не зможе прийняти участь у шоу через складнощі з розкладом.

А все через те, що в жовтні 2020 року мільярдер розлютив чиновників скандальною промовою на форумі в Шанхаї. Він тоді сказав, що регулятори "зосередилися тільки на ризиках і випустили з уваги розвиток" та звинуватив китайські банки в "ломбардному мисленні", яке шкодить підприємцям.

Глава Китаю Сі Цзіньпін особисто прийняв рішення про призупинення первинного публічного розміщення Ant Group, хоча IPO заснованого Джеком Ма фінансового гіганта мало стати найбільшим в історії.

Крім того, державна адміністрація з ринкового регулювання оголосила про початок антимонопольного розслідування щодо Alibaba.