Чому китайські компанії планували зняти з торгів

Ще 31 грудня 2020 року Нью-Йоркська біржа оголосила про початок процедури делістингу (зняття з торгів) трьох китайських телекомунікаційних компаній, повідомляє видання Bloomberg.

Цікаво Alibaba у пастці: як Джек Ма втратив 11 млрд та до чого тут Китай

А все через підписаний президентом США Дональдом Трампом указ про заборону інвестицій американських фондів в папери китайських компаній.

Водночас Міністерство торгівлі Китаю назвало таке рішення зловживанням державною владою для придушення діяльності китайських компаній.

Чому рішення скасували

Рішення відмовитися від зняття акцій китайських компаній з торгів Нью-Йоркська біржа пояснила продовженням консультацій з регулюючими органами щодо вже згаданого указу президента США.

У повідомленні NYSE наголошується, що до вирішення питання акції China Telecom, China Mobile і China Unicom продовжать торгуватися на біржі.

Додамо, що через повідомлення про зняття акцій цих компаній з біржі вони подешевшали:

  • акції China Mobile – на 5,89%;
  • акції China Telecom – на 5,48%;
  • акції China Unicom – на 3,17%.

Що відомо про указ Трампа?

У середині листопада 2020 року президент США Дональд Трамп заборонив американським інвесторам вкладати кошти в китайські компанії, які створюють загрозу США.

На думку американського уряду, Китай експлуатує американський капітал для "розвитку і модернізації своїх військових, розвідувальних та інших силових структур". Заборона набуває чинності 11 січня 2021 року. Позбутися від акцій і фондів, пов'язаних з Китаєм, потрібно до 11 листопада 2021 року.