Про це повідомляє Економічна правда із покликанням на іноземні ЗМІ.

Цікаво: Virgin Galactic вдруге протестувала корабель VSS Unity: як змінилася ціна акцій компаній

Деталі угоди та співробітництва Amazon і Zoox

Як стало відомо, Amazon разом із стартапом Zoox планує створити парк роботизованих таксі. У результаті гігант електронної комерції конкуруватиме з компанією Waymo, яка теж займається створенням технології автономного водіння. Останнє підприємство належить техногіганту Alphabet, материнській компанії Google.

Співпраця з Zoox передбачає ще й те, що Amazon матиме змогу використовувати технології стартапу для створення безпілотних автомобілів Aurora Innovation, які доставляють товари до будинків покупців.

Читайте також: Влада США хоче придбати Ericsson і Nokia: компанії можуть отримати чимало пільг від Вашингтона

Реакція Ілона Маска

Ілон Маск назвав генерального директора Amazon Джеффа Безоса "наслідувачем" через угоду ритейлера щодо купівлі Zoox.

Джефф Безос – наслідувач, ха-ха,
– написав Маск, ретвітнувши повідомлення видання Financial Times про купівлю Amazon стартапу Zoox за 1,2 мільярда доларів.

Нагадаємо, Tesla випускає електромобілі з системою електронного помічника водія. У 2016 році Ілон Маск спрогнозував, що в 2019 року більшість авто будуть автономними і їздитимуть без водія. Тоді він сказав, що для розробки таких транспортних засобів необхідно буде два роки та ще один рік – на підготовку та погодження всіх документів з регуляторами.

У квітні 2020 року Ілон Маск оголосив, що до кінця цього року Tesla запустить сервіс безпілотного таксі, викликати яке можна буде за допомогою додатку на телефоні.

Інвестиції Amazon у стартапи

Amazon не вперше вкладає гроші в компанію автомобільної сфери, або ту, що виготовляє технології для авто.

  • Раніше ритейлер інвестував 530 мільйонів доларів у підприємство Aurora Innovation – провідного розробника технологій для безпілотних автомобілів.
  • Також Amazon вклала близько 700 мільйонів доларів у американського виробника електромобілів Rivian. Згодом компанія мільярдера Джеффа Безоса замовила у Rivian 100 тисяч електрофургонів для доставки замовлень покупцям.