У компанії заявили, що після завершення "обширного вивчення даних" щодо польоту Virgin Galactic "почне підготовку до наступного етапу" своєї програми тестування польотів, повідомляє CNBC.

До теми: Virgin Galactic співпрацюватиме з NASA: акції компанії Річарда Бренсона різко подорожчали

Я в захваті від наполегливої роботи команди, яка успішно виконала тестовий політ. Це було важливе випробування, яке означає, що тепер ми можемо розпочати підготовку транспортних засобів до повноцінного запуску ракетних двигунів,
– зазначив Джордж Уайтсайдс, генеральний директор Virgin Galactic.

У результаті акції Virgin Galactic зросли в ціні на понад 4% лише впродовж першої години торгів. Вартість цінних паперів на момент закриття торгів у п’ятницю, 26 червня, становила 15,55 долара за одну штуку.

Що відомо про тестові польоти VSS Unity?

1 травня цього року космоплан VSS Unity здійнявся в повітря за допомогою материнського корабля VMS Eve. На висоті у 15 200 метрів космоплан відправився у вільний політ, розігнавшись до 0,7 Маха.

Цього разу космічний транспортний апарат знову виконав травневе випробування, проте вже на висоті у 15 500 метрів і з набагато більшою швидкістю – 0,85 Маха (1046 кілометрів за годину).

Про діяльність Virgin Galactic і підготовку до комерційних польотів у космос

Virgin Galactic востаннє здійснила космічний політ 22 лютого 2019 року. Відтоді компанія перемістила космічний корабель зі свого пункту для випробувань у пустелі Мохаве до операційної бази у Нью-Мексико.

Раніше у Virgin Galactic повідомляли, що планують розпочати реалізацію комерційних операцій уже цього літа. Також представники компанії пообіцяли своїм акціонерам, що підприємство буде прибутковим до 2021 року.

Дізнайтеся більше про інвестиції в космічну сферу: Не SpaceX єдиною: 4 компанії аерокосмічної галузі, в акції яких вигідно вкласти гроші

Пандемія коронавірусу змусила Virgin Galactic тимчасово припинити діяльність у березні 2020 року. Однак станом на травень переважна більшість працівників уже повернулася до роботи.