Окрім того, ціна на акції піднімалися до майже 103 доларів (при тому, що ціна розміщення стартувала з 49 доларів). Свою першу торговельну сесію акції завершили зростанням на 98,4%, повідомляє видання РБК.

Цікаво Найбільш очікувані IPO на біржах США у 2021 році

Affirm розмістила свої акції на біржі NASDAQ 12 січня. В рамках лістингу компанія продала 24,6 мільйонів акцій. І зробила це дорожче, ніж планувалося (йдеться про 49 доларів за одну).

Так, за день до IPO фінтех підвищив ціну акцій. Адже спочатку компанія планувала продати акції по 33 – 38 доларів за кожну, що в результаті забезпечило б компанії до 934,8 мільйона доларів.

Проте, за день до IPO компанія змінила ціни: вона продала акції по 41 – 44 долари за штуку, щоб привабити 1,08 мільярда доларів. Загалом після розміщення акцій ринкова оцінка Affirm становить 11,9 мільярдів. Водночас чиста оцінка компанії з урахуванням обмежених акцій) наблизилася до 15 мільярдів.

Чому компанія вирішила влаштувати торги акцій? Заявку на IPO Affirm подала на початку жовтня, сама процедура була запланована на грудень, але пізніше її перенесли.

Серед однієї з причин ЗМІ називали різкі скачки цін акцій технологічних компаній, проте така динаміка вигідна тільки інвесторам, а не компаніям. До прикладу, у грудні перший день торгів для Airbnb закрився зростанням на 143%. Організаторами розміщення акцій Affirm виступили Morgan Stanley, Goldman Sachs і Allen&Company.

Що відомо про компанію Affirm?

Вона була створена в 2012 році. Її заснували Макс Левчин, Натан Геттінгс, Джеффрі Кадітц (співзасновники Palantir) і Алекс Ремпел.

Компанія дозволяє здійснювати онлайн-покупки з відстрочкою платежу через систему короткострокових кредитів. Відсоткова ставка кредитів може варіюватись від 0% до 30% річних. Відомо, що зараз платформу використовують понад 6,5 тисяч продавців різних товарів, серед яких Nike, аdidas, Dyson, Walmart, Target, Best Buy, Peloton і інші.

Компанія провела вже дев'ять раундів фінансування, в ході яких отримала 1,5 мільярдів інвестицій. Найбільші інвестори проєкту – Jasmine Ventures, Khosla Ventures, Founders Fund, Shopify. Всього в числі інвесторів Affirm 23 компанії.