Авіаперевізник вивчає варіанти співпраці з іноземними інвесторами, повідомляє CNN із покликанням на інформацію прессекретаря Virgin Atlantic. До пошуку інвесторів задіяний інвестиційний банк Houlihan Lokey. Увагу буде акцентовано саме на пошук приватних інвесторів.

Провал на ринку: Boeing розриває угоду на 4,2 млрд доларів з бразильським авіагігантом Embraer: що відомо

Через значні витрати, спричинені безпрецедентними ринковими умовами, які принесла нам криза COVID-19, ми вивчаємо нові варіанти отримання додаткового зовнішнього фінансування,
– зазначав прессекретар Virgin Atlantic.

Британська авіакомпанія вже звернулася за фінансовою допомогою до британського уряду.

Материнське підприємство Virgin Atlantic – Virgin Group – та його засновник, мільярдер Річард Бренсон підтримують ініціативу пошуку інвесторів. Водночас про продаж британської авіакомпанії, згідно з повідомленням прессекретаря, не йдеться.

Virgin Group всіляко підтримує свою компанію і сприяє збереженню робочих місць. Річард, своєю чергою, теж підтримує авіакомпанію і не хоче продавати Virgin Atlantic. Вони визнають, що необхідно залучати інвестиції, щоб компенсувати матеріальні збитки, спричинені коронавірусом, і почали працювати з Houlihan Lokey, щоб звернутися до приватних інвесторів за допомогою,
– йдеться у повідомленні пресцентру Virgin Atlantic.

Інвестиційні можливості: Як заробити мільярд доларів на акція: реальна історія професора Гарвардського університету

Втрати авіаперевізників через коронавірус

Закриття кордонів, заборони на здійснення рейсів, що вводяться для уповільнення темпів поширення коронавірусу, завдали значних збитків туристичній галузі. Десятки авіакомпаній змушені були перевести своїх працівників у неоплачувані відпустки на невизначений термін.

За даними Міжнародної асоціації повітряного транспорту, доходи авіаперевізників у 2020 році скоротяться вдвічі, зменшившись на 314 мільярдів доларів з 2019 року.

У той час, як американські авіакомпанії отримують десятки мільярдів доларів в межах антикризового пакету уряду США, європейські регулятори поки нічого не обіцяють місцевим перевізника. Натомість, деякі авіакомпанії використовують державне фінансування для виплати зарплат персоналу.

Знати більше: Порятунок економіки: Конгрес США схвалив новий антикризовий пакет заходів

Як мільярдер Річард Бренсон бореться за власний бізнес

Раніше Річард Бренсон виділяв 250 мільйонів доларів компаніям Virgin Group у зв’язку з пандемією коронавірусу. Однак, за його словами, авіакомпаніям знадобиться більше грошей, щоб вижити і не збанкрутувати.


Мільярдер Річард Бренсон / Flickr

У понеділок Бренсон у листі до співробітників заявив, що виставить власний маєток на острові Некер у Карибському морі як заставу, "щоб зібрати якомога більше коштів і зберегти робочі місця" у компаніях свого бізнесу. Він заявив, що фірма вимагатиме отримання комерційного кредиту від уряду Великої Британії. Гроші, взяті в позику, підприємство Бренсона обов’язково поверне. Однак мільярдер не вказав точної суми коштів.

Проблема в тому, що зараз гроші в компанію не надходять, а, навпаки, виходять,
– зазначив Бренсон у листі до співробітників.

Сьогодні у Virgin Group працюють 70 тисяч осіб у 35 країнах світу.

До теми: Успіх Воррена Баффета: як пережити фінансову кризу й розвивати бізнес під час пандемії

Бренсон також повідомив, що закликав австралійський уряд допомогти ще одній компанії Virgin Group – Virgin Australia. Однак минулого вівторка, 21 квітня, стало відомо, що Virgin Australia, друга за величиною авіакомпанія Азійсько-Тихоокеанського регіону, збанкрутувала через проблеми, спричинені коронавірусом. Таким чином, підприємство перейшло у зовнішнє управління.

Щодо пошуку інвесторів для Virgin Atlantic, прессекретар заявив, що дискусії "з низкою зацікавлених сторін тривають і є конструктивними". Тим часом становище британської компанії поки стабільне.