Це вже четвертий за рахунком законопроєкт про виділення коштів на боротьбу з наслідками COVID-19, ухвалений урядом США, пише BBC.

Наслідки коронавірусу для економіки: Як коронавірус впливає на економіку США: огляд останніх подій і прогнози експертів

Законодавчий акти, затверджений Палатою представників, передбачає надання фінансування малому бізнесу Сполучених Штатів, лікарням, а також проведення масового тестування жителів країни на коронавірус. Президент Дональд Трамп заявив, що підпише законопроєкт про додаткове виділення коштів, який був одноголосно ухвалений Сенатом у вівторок, 21 квітня.

Призначення фінансування:

  • Лише 310 мільярдів доларів підуть на Програму захисту зарплат. У межах цієї ініціативи представники малого бізнесу можуть брати кредити для виплати заробітної платні своїм працівникам. Минулого місяця американська зарплатна програма отримала 349 мільярдів доларів від держави.
  • Лікарні отримають 75 мільярдів доларів, а 25 мільярдів підуть на розширення програми тестування жителів країни на COVID-19.

Слід зазначити, що станом на п’ятницю, 24 квітня, у США підтверджено понад 845 тисяч випадків зараження коронавірусом, понад 46 тисяч з них закінчилися летально.

Читайте також: Інвестиції в біотех: що варто знати про акції світових виробників вакцини проти коронавірусу

Державна допомога економіці країни: великі суми й політичні перипетії

У минулому місяці Вашингтон затвердив найбільший за всю історію США антикризовий пакет, виділивши 2 трильйони доларів на боротьбу з пандемією. Новий законопроєкт, ухвалений у четвер, 23 квітня, збільшить загальний обсяг державного фінансування до 3 трильйонів доларів.

Дональд Трамп і демократи хочуть ухвалити ще один законопроєкт про допомогу, розмір якої перевищить 1 трильйон доларів. Однак їхнім планам активно протистоять республіканці.

Зокрема, лідер республіканської більшості у Сенаті США Мітч Маккконнелл розкритикував намагання опонентів. Він заявив, що краще підтримувати банкрутство компаній, ніж діїх федерального уряду, який "краде гроші в майбутніх поколінь".


Республіканець Мітч Маккконнелл / Flickr

Цікаво: Ілон Маск розкритикував наміри уряду США виділити фінансову допомогу нафтовому сектору

Економічний спад у США з кожним днем посилюється. Зростає рівень безробіття в країні. За офіційними даними, упродовж останніх п’яти тижнів кількість безробітних американців зросла до 26 мільйонів. Лише на минулому тижні за допомогою по безробіттю звернулося 4,4 мільйона осіб.

Пандемія коронавірусу 2020 року: що відомо станом на 24 квітня Всесвітня організація охорони здоров'я присвоїла нову назву китайському коронавірусу 2019-nCoV – COVID-19 (скорочення від "коронавірусна хвороба 2019 – coronavirus disease 2019"). Також ВООЗ визнала коронавірус пандемією.

За даними Університету Джона Хопкінса, у світі зареєстровано 2 716 917 підтверджених випадків зараження, із них 190 985 – закінчилися смертю. Одужало вже 745 092 осіб.

Згідно з інформацією МОЗ, в Україні підтверджено 7647 випадків захворювання на COVID-19, спричинений новим коронавірусом, із них 193 – летальні, а 601 пацієнт одужав.