Вищенаведені ознаки та загроза другої хвилі коронавірусу загрожують відновленню попиту на нафту, повідомляє Investing.com.

Ціни на нафту: останні дані

  • Серпневі ф’ючерси на нафту Brent знизилися на 2,2% (0,89 долара), досягнувши 40,07 долара за барель.
  • Американська нафта WTI подешевшала на 2,9% (1,13 долара) – до 37,25 долара за барель.

У вівторок, 16 червня, обидві марки нафти зросли в ціні на понад 3% після того, як Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) підвищило прогноз попиту на сировину до 91,7 мільйона барелів на добу у 2020 році, а обсяги роздрібних продажів у США рекордно зросли в травні.

Про ціни на нафту напередодні: Ціни на нафту знову падають: ситуація з коронавірусом може затьмарити досягнення ОПЕК+

Які фактори тиснуть на ринок нафти

Однак збільшення запасів нафти та бензину в США викликало занепокоєння в учасників ринків щодо надлишку сировини та уповільнення темпів відновлення попиту на неї. Окрім того, кількість хворих на коронавірус у світі перевищила вже 8 мільйонів осіб, а у деяких американських штатах повторно зростає кількість нових випадків COVID-19. Ці фактори теж посилили тиск на ринок та ціни сировини.

Дані Американського інституту нафти (API) продемонстрували, що обсяги нафти зростають. Ріст нових випадків коронавірусу в США та Китаї погіршили сподівання на швидке відновлення попиту на сировину та пальне цими двома найбільшими споживачами нафти,
– зазначив Кім Кван-рай, аналітик з товарних ринків у Samsung Futures у Сеулі.

Що відомо про запаси нафти у США

  • Запаси сирої нафти у США за минулий тиждень зросли на 3,9 мільйона барелів – до 543,2 мільйона барелів, згідно з даними API. Раніше аналітики прогнозували, що цей показник, навпаки, знизиться на 152 тисячі барелів на минулому тижні.
  • Запаси бензину зросли на 4,3 мільйона барелів, а дистилятів (дизильне пальне і мазут) – піднялися на 919 тисяч барелів.

Актуально: Коли світова економіка відновиться від наслідків пандемії: новий прогноз Morgan Stanley

Нова зустріч ОПЕК: що обговорюватимуть учасники

У четвер, 18 червня, відбудеться чергове засідання країн ОПЕК, під час якого учасники обговорюватимуть дотримання зобов’язань найбільшими виробниками нафти та введення інших заходів для відновлення попиту на сировину.

Як стало відомо, у червні Ірак скоротив експорт нафти на 8%. Це свідчить про те, що другий за величиною виробник в ОПЕК активізує зусилля, щоб дотримуватися умов угоди організації.