За даними Investing.com, липневі ф’ючерси на нафту Brent подорожчали на 0,65% – до 35,36 долара. Нафта WTI зросла в ціні на 1,11% – до 33,62 долара.

Раніше сьогодні, близько 5 години ранку за київським часом, ціни на нафту впали. Зокрема, Brent торгувалася за 34,94 долара за барель, а WTI – за 33,19 долара за барель.

До теми про нафту: Ціни на нафту з 2008 року і до сьогодні: коротко про основні зміни у графіках

Події у світі, що впливають на ціни нафти

Протести в Гонконгу в неділю, 24 травня, проти законів про національну безпеку завершилися сутичками мітингувальників з поліцією. Правоохоронні органи застосували сльозогінний газ і водяні гармати в районі Коузвей-Бей у Гонконгу.

Нові закони були офіційно подані Китаєм у п’ятницю під час Національного народного конгресу і поширювалися як на Гонконг, так і на територію Макао.

Президент США Дональд Трамп пообіцяв діяти рішуче, якщо КНР ухвалить ці закони. У п’ятницю, 22 травня, Міністерство торгівлі Сполучених Штатів внесло до чорного списку 33 китайські компанії.

Цікаво: Як коронавірус впливає на економіку США: 5 ключових індикаторів

Настрої інвесторів дещо змінилися: вони побоюються, що наростаюча напруга між США і Китаєм може продовжити торгову війну між двома супердержавами. Окрім того, відносини між цими країнами погіршуються, коли вони зіштовхуються в питаннях, пов’язаних із Гонконгом, Тайванем та джерелами виникнення коронавірусу.

Закони в сфері нацбезпеки передбачають великі ризики початку нової торгової війни,
– заявив Стівен Іннес, головний стратег із ринків AxiCorp.

Більше про ціни на нафту напередодні

  • У п’ятницю, 22 травня, ціни на нафту обвалилися після кількаденного росту напередодні. Brent торгувалася за трохи більше, ніж 34 долара, а WTI – на рівні 32 доларів. Причиною такого різкого падіння стало рішення Китаю не встановлювати ціль щодо економічного зростання на цей рік.
  • На минулому тижні нафта марок Brent і WTI значно зросли в ціні. З’явилося більше факторів, які вказують на відновлення попиту на сировину. Одним із таких ознак стало те, що країни послаблюють карантинні обмеження і запускають економіку.