Інвестори занепокоєні тим, що послаблення економіки КНР внаслідок пандемії коронавірусу й далі впливатиме на ринок нафти, пише Investing.com. У результаті попит на сировину та пальне у другого за величиною споживача нафти у світі значно знизиться.

Липневі ф’ючерси Brent стали дешевшими на 4,3% (1,56 долара) і торгуються за 34,50 долара за барель. Напередодні, 21 травня, сировина цієї марки набрала майже 1%, досягнувши понад 36 доларів за барель.

Ф’ючерси WTI за липень знизилися в ціні на 5,3% (1,79 долара) – до 32,13 долара за барель. У четвер, 21 травня, американська нафта торгувалася по трохи більше, ніж 34 долара за барель, набравши понад 1%.

Про ціни нафту напередодні: Нафта активно дорожчає: динаміка цін на сировину й прогнози експертів

Як події у Китаї вплинули на ціни нафти: деталі

Китайський національний народний конгрес (NPC) розпочав своє щотижневе зібрання у п’ятницю, 22 травня, із заяви представників уряду країни про відмову від формулювання цілі у відсотках щодо економічного зростання на 2020 рік.

Натомість уряд повідомив про наміри випустити спеціальні держоблігації на суму 1 трильйон юанів (140 мільярдів доларів) для підтримки компаній та регіонів, які постраждали від пандемії.

До теми про нафту: Акції Saudi Aramco відновили ріст: як нафтовий гігант пережив тривалий колапс на ринку – графік

Відмова від цілі зростання "може бути інтерпретована як зменшення уваги до інвестиційної активності і стати негативною для ринку нафти", заявив Стівен Іннес, головний стратег із ринків AxiCorp.

Сировинний ринок чекав більш інфраструктурного поштовху від NPC, тому це може стати фактором розчарування,
– зазначив Іннес.

Ринок нафти 2020 року: останні відомості

  • Попри події в Китаї, Brent і WTI відзначилися значним ростом своїх цін упродовж цього тижня. Адже з’явилося більше доказів того, що попит на сировину відновлюється, оскільки країни послаблюють карантин та починають запускати економіку.
  • Попит на бензин теж зростає. За аналітичними даними, цей показник відновився до рівня попереднього року після скасування країнами карантинних обмежень.