Під час виступу на Мюнхенській конференції державний секретар США Майк Помпео заявив про плани Штатів підтримати енергетичну незалежність країн-учасників "Ініціативи Тримор’я", пише УНІАН.

Читайте також: Facebook запускає в Індії масштабну програму з підтримки бізнесу

Я хочу оголосити, що у рамках міжнародного співробітництва й за підтримки Конгресу Сполучених Штатів ми маємо намір виділити до 1 мільярда доларів центральноєвропейським і східноєвропейським країнам "Ініціативи трьох морів", заявив Помпео.

Помпео зазначив, що фінансова допомога Сполучених Штатів має посилити вкладення грошей у приватний та енергетичний сектори європейських країн. Адже, як відомо, США не підтримують будівництво газопроводу "Північний потік-2".

Цікаво: Чорногорія почала надавати громадянство в обмін на інвестиції

"Ініціатива Тримор’я" що це таке Програма ініційована Польщею і Хорватією, що об’єднує 12 країн Центрально-Східної Європи. Зокрема, до складу "Ініціативи трьох морів", окрім країн-ініціаторів створення, входять: Австрія, Болгарія, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Словенія. У всіх держав-членів, окрім Австрії, є щось спільне: комуністичне минуле, членство в НАТО, отримане ще до вступу в ЄС. Щодо Австрії, то цю країну залучено через її розташування та наявність важливих регіональних зв’язків. Головна мета "Ініціативи Тримор’я" співпраця задля розвитку інфраструктурних проєктів. У липні 2017 року під час саміту "Ініціативи трьох морів", що відбувся у Варшаві, президент США Дональд Трамп заявив про підтримку Вашингтону цієї ініціативи.


Країни-члени "Ініціативи трьох морів" / Central Europe Energy Partners