Джерело: The Wall Street Journal

Хедж-фонд Morgan Creek Capital Management і фінтех Exos Financial планують 26 січня запустити SPAC ETF-фонд, який буде проводити торги під тікером SPXZ.

Цікаво Оцінка IPO Ant Group може знизитись на 200 мільярдів доларів: причина

Цей фонд буде купувати акції спеціальних технічних компаній (SPAC). Такі компанії вважають "порожніми", бо вони створюються завдяки злиття з іншими компаніями, охочими вийти на біржу без процедури IPO. У них немає ні історії діяльності, ні бізнес-плану.

У ETF-фонди також увійдуть акції компаній, які недавно стали публічними в результаті злиття зі SPAC.

Що таке ETF?

Скорочено від "Exchange Traded Fund", що з англійської перекладається як "фонд, що торгується на біржі" (біржовий інвестиційний фонд). це фонди, чиї акції можна купити і продати на біржі. Засновує такий фонд і керує ним компанія, яку називають ETF-провайдером.

ETF збирають на основі певного біржового індексу, а торгуються вони як звичайні цінні папери, що не потребують активного управління. Тобто на ETF можна заробити стільки, скільки отримає ринок у межах індексу фонду.


У січні 2021 року SPAC залучили майже 15 мільярдів доларів, що перевищує показник за весь 2019 рік. На їх частку припала майже половина всіх коштів, залучених в ході первинних публічних розміщень в 2020 році – 82 мільярди доларів. Популярність SPAC стала частиною буму на ширшому ринку IPO.

Додамо, що ETF стане вже третім серед фондів, які орієнтуються на спеціальні компанії. За останні кілька місяців були створені схожі фонди – Defiance Next Gen SPAC Derived ETF і SPAC і New Issue ETF.

Як заробити на таких компаніях: що таке SPAC

Останнім часом популярність SPAC різко зросла і приваблює інвесторів, так як потенційно вони можуть "злитися" з виробниками електрокарів і компаніями чистої енергетики.

2020 рік є увійде в історію як рік SPAC. IPO SPAC має невід'ємні переваги перед традиційним процесом IPO для швидкозростаючих компаній,
– вважає засновник Morgan Creek Capital Management Марк Юско.

За його словами, новий ETF-фонд буде під активним управлінням, щоб не стати провальним. Morgan Creek і Exos намір самі відбирати активи, а не пасивно відстежувати індекс.

Керівники компанії, які стали публічними завдяки SPAC, вкладуть дві третини коштів. Інша частина грошей піде на інвестиції в технічні компанії, які все ще шукають, з ким злитися.